Úvodní strana » Zajímavosti » Divadlo loutek Ostrava zahájí jubilejní 65. rok novou inscenací o dvou kouzelných hrnečcích

Divadlo loutek Ostrava zahájí jubilejní 65. rok novou inscenací o dvou kouzelných hrnečcích

Ostravské Divadlo loutek letos oslaví šedesát pět let od svého založení a hned zkraje tohoto jubilejního roku nabídne divákům premiéru inscenace Hrnečku, vař! aneb Dvě pohádky o hrnečku v režii Václava Klemense. V inscenaci pro děti od tří let se potkají „dvě jednoduché pohádky, v nichž se všecko důležité točí kolem hrnečků.“ Premiéra se uskuteční v pátek 12. ledna v 17 hodin na alternativní scéně.  


Divadlo loutek Ostrava zahájí jubilejní 65. rok novou inscenací o dvou kouzelných hrnečcích

 

Ostrava, 9. 1. 2018 Ostravské Divadlo loutek letos oslaví šedesát pět let od svého založení a hned zkraje tohoto jubilejního roku nabídne divákům premiéru inscenace Hrnečku, vař! aneb Dvě pohádky o hrnečku v režii Václava Klemense. V inscenaci pro děti od tří let se potkají „dvě jednoduché pohádky, v nichž se všecko důležité točí kolem hrnečků.“ Premiéra se uskuteční v pátek 12. ledna v 17 hodin na alternativní scéně.

 

Inscenace Hrnečku, vař! aneb Dvě pohádky o hrnečku vypráví známý příběh o kouzelném hrnečku, který umí sám od sebe uvařit tolik kaše, kolik jen budete chtít – třeba i celý kopec. Na jevišti nebude chybět hodná Barunka, popletená babička, nesmělý krejčí ani zlý mlynář. A navíc k nim přibude líný Honza. Osobitá adaptace známé pohádky je totiž doplněna o druhý příběh, který motiv kouzelného hrnečku převrací naruby a vypráví o tom, jak Honzu touha po takovém kouzelném hrnku dočista proměnila.

                                         

Autorem pohádek je Vít Peřina, režie inscenace se ujal umělecký šéf DLO Václav Klemens a dramaturgie Daniela Jirmanová. Loutky, kostýmy a scénu navrhl Jaroslav Milfajt a hudbu složil Michal Sedláček – oba tvůrci s divadlem spolupracovali již dříve, připomeňme výpravu Královny Koloběžky První či hudbu k představení Marvin. V inscenaci Hrnečku vař! aneb Dvě pohádky o hrnečku hrají Božena Homolková, Lenka Pavlíčková a Karel Růžička.

 

Divadlo loutek Ostrava bylo založeno v roce 1953, letos oslaví své šedesáté páté narozeniny. Oslavy vyvrcholí v prosinci křtem nového CD s autorskou hudební tvorbou z vybraných inscenací Divadla loutek. V rámci výročí navíc divadlo veřejnosti představí neobvyklou atrakci – loutkový jukebox. Kromě oslav divadlo v průběhu roku chystá již tradiční akce jako je Jarní putování divadlem, Den dětí či letní přehlídku Pimprléto.

                                                                                       

Inscenace Hrnečku vař! aneb Dvě pohádky o hrnečku vznikla za finanční podpory statutárního města Ostrava, Moravskoslezského kraje a Ministerstva kultury ČR.

 

Kontakt:

Klára Šebestová

Marketing a PR

+420 725 097 936

marketing@dlo-ostrava.cz

www.dlo-ostrava.cz

 

 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA