Úvodní strana » Zajímavosti » Divadlo loutek Ostrava uvede premiéru unikátního představení Dudy Paivy „Marvin“

Divadlo loutek Ostrava uvede premiéru unikátního představení Dudy Paivy „Marvin“

ne 30. 5. 2014 bude mít v ostravském Divadle loutek Ostrava premiéru unikátní představení vynikajícího tanečníka, loutkáře a režiséra Dudy Paivy s názvem Marvin, které má podtitul: „Příběh chlapce, který svýma čistýma očima právě objevuje svět“


V jedinečné inscenaci, jež se pohybuje na hranici loutkové grotesky, a zároveň je nesena poeticky laděnou, velejemnou choreografií, účinkují po boku Filipa Staňka, demisólisty baletu Národního divadla moravskoslezského, herci Divadla loutek Ostrava.

 


Příběh vypráví o chlapci, který utíká před přísnou výchovou na internátu do svých myšlenek a fantazie, kde hledá přátelství, lásku a svobodu.
Marvin je v České republice první inscenací nizozemského autora, režiséra, loutkáře, tanečníka a performera Eduardo de Paiva Souzy, známého jako Duda Paiva, úspěšného po celém světě. Ostravským divákům je znám z festivalu Spectaculo Interesse, z něhož si odvezl už řadu cen. Exceloval zde jako tvůrce i interpret např. v představeních Angel, Malediction nebo Bastard a naposledy jako autor, režisér a choreograf inscenace Bestiaires.
Na inscenaci spolupracuje s tanečníkem Mischou van Dullemenem, s nímž před lety vytvořil stejnojmennou inscenaci v Nizozemsku. Tehdy Marvina hrál a tančil přímo Paiva. Autorem scénické hudby, jež tvoří významnou složku díla, je Michal Sedláček, člen hereckého souboru Divadla Petra Bezruče.

 


„Divadlo, jak ho dělá Duda, je přístupné naprosto každému divákovi, je propracované, originální a jedinečné. Takové divadlo je schopno přežít i dnešní silnou konkurenci v podobě kina a televize,“ zdůraznil režisérovy přednosti hlavní představitel Marvina, demisólista baletu Národního divadla Moravskoslezského Filip Staněk.
Duda Paiva se do Ostravy vrací velice rád. „Od momentu mého ocenění na ostravském festivalu Spectaculo Interesse se moje mezinárodní kariéra opravdu rozjela, takže působení v Divadle loutek je pro mě něčím magickým,“ hodnotí režisér.
Premiéra Marvina je poslední premiérou končící sezony 2013/2014. Pro školy bude uveden v rámci festivalu Dream Factory a pro veřejnost pak bude v Divadle loutek Ostrava k vidění v nové divadelní sezoně. 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA