Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Divadlo loutek Ostrava se vydává na sedmou Divadelní pouť bez bariér

Divadlo loutek Ostrava se vydává na sedmou Divadelní pouť bez bariér

Ostrava, 13.9.2012 - Na sklonku září - od 24. do 27. 9. - bude hlavní i alternativní scéna Divadla loutek Ostrava opět patřit přehlídce (nejen) divadelní tvorby, která hledá cestu k porozumění mezi lidmi i překonání bariér v našem vlastním nitru. Letošní, už sedmá Divadelní pouť bez bariér je mezinárodním bienále pro všechny věkové kategorie diváků - od těch nejmenších až po dříve narozené.


Festival nabídne návštěvníkům 17 představení domácích divadel, hostujících souborů a umělců ze Slovenska, Itálie, Německa, a také jednu japonskou pohádku. Vůbec poprvé jsou do divadla zvány nejmenší děti od jednoho roku věku, a to na představení ON – OFF, s nímž přichází Italské divadlo La Baracca. K opačnému břehu života pohlíží komedie Arnošta Goldflama Ředitelská lóže, která je laskavým pousmáním nad trpkostmi stáří v provedení vynikajících pražských herců Stanislava Zindulky a Aloise Švehlíka.

Do bohatého programu Divadelní pouti jsou dále zařazeny pohádky, (tragi)komedie, pohybová představení či komponované pořady prózy a poezie. Marťanské etudy Bohnické company jsou němou minigroteskou na téma osamělosti jednotlivce ve společnosti. Mimořádnou podívanou slibuje autorská onemanshow Martina Heřmana Fryse Vy tomu věříte? S originálním zážitkovým divadlem na motivy známého Verneova románu, určeným všem smyslům kromě zraku, přichází Studio Damúza v představení Cesta kolem světa za absolutní tmy.

Ostravští loutkáři v rámci festivalu uvedou divácky úspěšné pohádkové příběhy Strašpytlík Muko a Tučňáci na arše. Festival zakončí derniéra vynikající pražské inscenace Svatá země. Mrazivý příběh z muslimského světa osobitým způsobem inscenovala Lucie Málková (režisérka Sofiina světa v DLO). „Ve Svaté zemi podávají strhující herecké výkony mimo jiné Ondřej Pavelka z pražského Studia Rubín a Igor Orozovič z Národního divadla moravskoslezského“, komentuje dramaturgyně DLO Jana Pithartová.

Po některých představeních budou probíhat tématické besedy s odborníky či tvůrci, které povedou PhDr. Hana Cisovská, Ph.D. a Hana Galetková.

Pro návštěvníky festivalu je připraven také doprovodný program. 17. září v 15 hodin bude ve foyer Divadla loutek Ostrava zahájena výstava nevidomé sochařky Marianny Machalové-Jánošíkové, která potrvá až do konce října. 24. září (vernisáž v 15 hodin) k ní přibude výstava fotografií Samizdat na Kubě, zapůjčená humanitární společností Člověk v tísni, partnerem letošní Divadelní pouti.

Nedílnou součástí festivalového programu budou divadelní představení v ostravských nemocnicích a specializovaných zařízeních (Nemocnice Vítkovice, Městská nemocnice Ostrava, Fakultní nemocnice Ostrava, Čtyřlístek - centrum pro osoby se zdravotním postižením Ostrava-Muglinov).

Podrobný program Divadelní pouti bez bariér 2012 je zveřejněn na www.dlo-ostrava.cz.
Vstupenky na jednotlivá představení pro veřejnost jsou v prodeji. Předprodej vstupenek probíhá v pokladně DLO od pondělí do pátku v době 11,00 – 13,00, 14,00 – 17,30 a hodinu před představením pro veřejnost. Vstupenky lze objednat také telefonicky na čísle předprodeje 596 100 501 nebo elektronicky na adrese predprodej@dlo-ostrava.cz. Nově prodej a rezervace na www.dlo-ostrava.cz. Předprodej vstupenek zajišťují také pobočky OIS v Ostravě (Elektra a Svinov).
Pro studenty, seniory a držitele prkůazu ZTP platí zvýhodněné vstupné.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA