Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Divadlo loutek Ostrava připravilo další Léto s pimprlaty

Divadlo loutek Ostrava připravilo další Léto s pimprlaty

Ani o letošních prázdninách nezůstanou prostory ostravského Divadla loutek pro návštěvníky uzavřeny. Léto s pimprlaty 2013 opět nabídne příznivcům a přátelům pohádkového divadelního světa interaktivní výstavu a pravidelná nedělní představení v amfiteátru DLO.


Po loňské úspěšné akci, jejíž návštěvnost předčila všechna očekávání, se ostravští loutkáři rozhodli v prázdninovém setkávání s malými diváky pokračovat. Od 14. července do 18. srpna mohou děti (i jejich dospělí) shlédnout na alternativní scéně DLO výstavu, která je opět pořádána interaktivní formou – děti se na ní mohou seznámit s pohádkovými postavičkami, které viděly v dřívějších představeních, mohou si s nimi pohrát a na závěr se zúčastnit malé dílny, během níž si samy vyrobí loutku z papíru. Na výstavě budou představeny loutky z ještě nedávno hraných úspěšných inscenací, jako jsou například Pinokio nebo pohádka O pejskovi a kočičce, i z archivních představení (Kouzelný cirkus Nori a další), takže na své si mohou přijít i ti zájemci, kteří loni shlédli výstavu s jinými loutkami. Prohlídka výstavy včetně malé tvůrčí dílny trvá přibližně hodinu a vstupné činí 45,- korun.
Pro veřejnost bude interaktivní výstava otevřena vždy v neděli od 14 hodin a v pondělí, úterý a ve středu od 14 a 16 hodin. Počet účastníků pro vstup na výstavu je omezen a je nutná předchozí rezervace na mailové adrese letospimprlaty2013@dlo-ostrava.cz. Rezervace bude spuštěna 1. července. Dětským kolektivům a skupinkám do 20 osob – letním příměstským táborům, Střediskům volného času atd. – DLO nabízí možnost výstavu navštívit ve vybraných dnech v dopoledních hodinách (od 10.00 hod), hromadnou rezervaci lze zajistit už nyní na adrese obchod@dlo-ostrava.cz.
Prázdninová nedělení odpoledne pak budou věnována představením amatérských souborů, které s pohádkami pro děti vystoupí v amfiteátru DLO vždy od 17 hodin. Na představení není nutná předchozí rezervace, kapacita amfiteátru nabízí až 160 míst. Tato představení jsou pro veřejnost zcela zdarma a na rozdíl od běžných návštěv divadla si mohou děti do hlediště přinést zmrzlinu, limonádu či další sladké drobnosti z divadelní cukrárny, která zůstane během Léta s pimprlaty rovněž otevřena.
Nedělní představení v amfiteátru DLO:
14. července: Jak cvrček ke své písni přišel (DLO)
21. července: Dlouhý, Široký a Bystrozraký (LD Perníkovka, Štramberk)
28. července: Cesta kolem světa za 80 dní – v pokojíčku (Theatr ludem Ostrava)
4. srpna: Anička malířka (Gabriela Bernardová, LD SVČ Opava)
11. srpna: O autíčku Cililink (Rarášci, LD SVČ Opava)
18. srpna: O líném Honzovi (DUO Frýdek-Místek)

www.dlo-ostrava.cz

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA