Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Divadlo loutek Ostrava hledá hračky s vojenskou tématikou pro novou inscenaci Šaryk vzpomíná

Divadlo loutek Ostrava hledá hračky s vojenskou tématikou pro novou inscenaci Šaryk vzpomíná

Osvědčený tandem Marek Pivovar – Radovan Lipus, který stál u zrodu již osm sezón úspěšně hrané inscenace Z Deníku Ostravaka, připravuje spolu s ostravskými loutkáři novou divadelní hru. Její předlohou je kultovní román polského spisovatele a novináře Janusze Przymanowského Čtyři tankisté a pes (pozdější název Čtyři z tanku a pes). Hra s názvem „Šaryk vzpomíná“ bude mít premiéru na alternativní scéně DLO 24. května.


Dnes již legendární válečný příběh osádky tanku 102 a jejich věrného psa se stal populární především díky filmovému zpracování – televizní seriál, který byl v 60. letech podle knihy natočen, měl celkem 21 dílů. V podstatě šlo o jediný akční seriál vysílaný v zemích východního bloku. Neohrožené tankisty v něm čekala na dlouhé cestě za osvobozením Polska spousta bojových výzev, ale také řada humorných situací. Z nich čerpají vzpomínky statečného a mimořádně talentovaného německého ovčáka Šaryka, který je ústřední postavou chystané inscenace.
Kromě „dalších psů a soudruhů“ se hrdiny hry Šaryk vzpomíná mohou stát staré hračky, které Vaše odrostlé děti už dávno nepotřebují, ale které je Vám líto vyhodit. Divadlo loutek pořádá jejich sbírku a přijme darem jakékoliv hračky s vojenskou tématikou – vojáčky, pistole, samopaly, tanky, letadla, vrtulníky atd. - případně i nefunkční a poškozené. Hračky lze odevzdávat do 5. dubna v pokladně divadla ve všední dny 11.00-13.00 a 14.00-17.30 hod. Všichni dárci hraček budou evidováni a po ukončení sbírky proběhne jejich slosování. Výherce bude odměněn pozváním pro dvě osoby na slavnostní květnovou premiéru.
Další informace získáte na čísle: 596 100 521 nebo mailu: tajemnice@dlo-ostrava.cz. Průběh sbírky mohou zájemci sledovat také na oficiálních facebookových stránkách Divadla loutek Ostrava.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA