Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Divadlo loutek chystá saBOTÁž

Divadlo loutek chystá saBOTÁž

27. února 2015 uvede Divadlo loutek Ostrava v premiéře autorskou inscenaci Evy Balákové a Jany Ryšlavé s názvem saBOTÁž. Ta obohatí sérii inscenací vzniklých v rámci cyklu „Přesčas“.


 

Cyklus „Přesčas“ poskytuje hercům a tvůrcům DLO možnost tvořit vlastní menší projekty mimo hlavní dramaturgický plán. Je tedy prostorem pro jejich tvůrčí vyjádření. Svůj umělecký „přetlak“ se rozhodla vytěžit i herečka DLO Eva Baláková, která kromě své herecké profese studuje i tanec na JAMU v Brně. Pro spolupráci na pohybové roadmovie saBOTÁž přizvala tanečnici a choreografku Janu Ryšlavou. Společně se pokusí beze slov vyjádřit příběh dvou kamarádek, které se octnou na stejné cestě, přestože každá hledá něco jiného. Postupně najdou cestu k sobě a zároveň do sebe sama. SaBOTÁž je pohybová groteska, koncipovaná jako návod, jak nesabotovat vlastní život. Je plná živé hudby, pantomimy, současného tance, humoru a bot.
„Naším záměrem bylo vytvořit pohybové představení, které bude vtipné a svižné, aby diváci pochopili, že tanec vůbec nemusí být nudný a že dokonce dokáže převyprávět celý děj. Do inscenace jsme vnesli i trochu loutkařiny - všudypřítomné boty se promění jednou v konvici, podruhé ve žraloka, potřetí třeba v rybku závojnatku,“ vysvětluje autorka konceptu, Eva Baláková.
Pro režijní spolupráci si dvojice hlavních protagonistek vybrala Tomáše Sukupa, herce brněnského Divadla Polárka, a domácího Ondřeje Besedu z Divadla loutek Ostrava. Hlavní postavy dvou kamarádek ztvární Eva Baláková a Jana Ryšlavá, se kterými se na scéně objeví i Tomáš Rossi, Ondřej Beseda a Josef Doležal.
Premiéra proběhne 27. února v 19 hodin na alternativní scéně DLO. První repríza se pak uskuteční 6. března.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA