Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Divadlo loutek chystá novou vánoční inscenaci

Divadlo loutek chystá novou vánoční inscenaci

V pátek 5. prosince uvede Divadlo loutek Ostrava již třetí premiéru tohoto roku, kterou bude vánoční inscenace pro celou rodinu s názvem Štědrý den malého Jakuba. Režíroval ji umělecký šéf DLO, Václav Klemens. Premiéra se bude konat v 17 hodin na hlavní scéně DLO.


 

Pro čas adventní a vánoční připravilo Divadlo loutek Ostrava Štědrý den malého Jakuba podle Malé vánoční povídky Ludvíka Aškenazyho. Inscenace chce vzdát hold něžné poetice tohoto autora a podnítit ve Vás „tajemné kouzlo vánoc“. Vypráví, jak jde malý Jakub na Štědrý den s tatínkem koupit vánoční stromeček, ale cestou se mu ztratí. Osamocen v samém srdci Prahy pak prožije neuvěřitelná dobrodružství. Každé z nich má jiskřivý punc svátečního dne, v němž se dějí zázraky.

Ludvík Aškenazy, známý především milostným dobrodružným Putováním za švestkovou vůní nebo líbeznými Dětskými etudami, byl český spisovatel, reportér a rozhlasový pracovník. Polovinu života prožil v emigraci. Pocházel z česko-židovské rodiny v Českém Těšíně, což velmi významně ovlivnilo jeho tvorbu.
„Zažijete atmosféru, v níž se vše všední na pár okamžiku mění v mimořádné a jímavé, uslyšíte několik písní, bez nichž si Vánoce skoro nelze představit, a prostřednictvím herců zažijete příběh, jenž se vepsal do moderních dějin české literatury,“ láká na novou vánoční inscenaci její režisér Václav Klemens.

Scénu a loutky navrhl Michal Hejmovský, kostýmy Eva Kotková, o hudební aranžmá a nastudování se postaral Vlastimil Ondruška a dramaturgyní inscenace je Jana Pithartová. Na jevišti se představí šest herců Divadla loutek - Lukáš Červenka, Ivan Feller, Jiří Krupica, Martin Legerski, Ivo Marták a Aleš Petrič.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA