Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Díla Alfonse Muchy vyvolávají v Ostravě velký ohlas

Díla Alfonse Muchy vyvolávají v Ostravě velký ohlas

 Výstavu Alfonse Muchy v Domě umění již zhlédlo více než dva tisíce návštěvníků.  


Výstava Alfons Mucha 150 let byla za účasti Johna Muchy, vnuka slavného malíře, v ostravském Domě umění zahájena v úterý 22. března. Během jednoho týdne ji zhlédlo více než dva tisíce návštěvníků. Ostravská expozice prezentuje jak charakteristická díla Alfonse Muchy, jako např. rodinné portréty nebo plakáty pro Sarah Bernhardt, tak i specifická díla jako jsou fotografie nebo užitkové předměty.

„O výstavu je skutečně velký zájem. Denně ji navštíví kolem 300 osob, vernisáže se zúčastnilo dokonce 523 lidí,“ sděluje Jana Michalíčková, provozní vedoucí na Domě umění, a pokračuje „expozici často navštěvují i zahraniční turisté, kteří do Ostravy zavítají.“

Výstavní exponáty zapůjčili soukromí sběratelé i veřejné kulturní instituce z České republiky i zahraničí. Výstavu doplňuje celá řada doprovodných programů pro školy i veřejnost, přednáška Martina Jirouška Belle époque aneb magie stříbrného plátna a komentované prohlídky výstavou. Expozice Alfons Mucha 150 let je v ostravském Domě umění k vidění až do 5. června 2011.

Výstava se uskutečňuje za finanční podpory statutárního města Ostrava.

Sály otevřeny kromě pondělí 10.00-18.00
Vstupné: 80,- Kč (plné), 40,- Kč (zlevněné)

John Mucha rozdává autogramy

Vernisáž výstavy - 22.3.2011

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA