Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Den otevřených dveří v integrovaném výjezdovém centru v Bílovci

Den otevřených dveří v integrovaném výjezdovém centru v Bílovci

Den otevřených dveří připravilo na 15. května v čase od 9 do 17 hodin nové integrované výjezdové centrum (IVC) v Bílovci v ulici Boženy Němcové č. 1182/8. Návštěvníci si budou moci prohlédnout prostory centra a zásahovou techniku, čekají na ně i ukázky zásahů hasičů a záchranářů. 


 

V objektu, který byl slavnostně otevřen 13. dubna, pracují dvě složky Integrovaného záchranného systému MSK, a to Hasičský záchranný sbor MSK, územní odbor Nový Jičín, stanice Bílovec, a výjezdová skupina rychlé záchranné pomoci Bílovec Zdravotnické záchranné služby MSK.
„Koncepce tohoto centra tady byla už dlouho před jeho realizací. To, že v Bílovci opravdu vzniklo, beru jako obrovský přínos, protože výrazně přispělo ke zvýšení bezpečnosti ve městě," konstatuje starosta Bílovce Pavel Mrva. „Jako pozitivní vnímám i to, že díky výjezdovému centru byla zrekonstruována a smysluplně využita část města. Nyní nás čekají opravy příjezdových komunikací, které budou financovány z rozpočtu Moravskoslezského kraje. Společně s tím bude zrekonstruováno celé území v oblasti ulic Jeremenkova a Boženy Němcové, včetně oprav kanalizace, rozvodu plynu a vodovodního řadu. Na financování této akce se však nebude podílet jen kraj, ale půjde o sdruženou investici více subjektů. Z rozpočtu města bude opravena část Jeremenkovy ulice s důrazem na řešení parkování vozidel a zvýšení bezpečnosti průjezdu vozidel zejména v zimních měsících. Práce by měly být zahájeny v příštím roce."

Přestavba někdejšího záložního velitelského stanoviště a skladu civilní ochrany na moderní stanici přišla zhruba na 29 milionů korun. Téměř dvě třetiny částky šly z dotace Moravskoslezského kraje, třetina ze státního rozpočtu. Na financování výstavby se podílely také obce v hasebním obvodu bílovické stanice HZS MSK, a to zhruba částkou 600 tisíc korun.
 
Nový objekt IVC přináší řadu výhod - je mimo centrum města a dopravní ruch, výjezd složek IZS k zásahům je odtud rychlejší a bezpečnější. Blíž je například dálnice D1 i s klimkovickým tunelem. Je tu více místa na výcviky.

 

 

Autor: Šárka Seidlerová
 
 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA