Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Dechberoucí pohledy z Křížového vrchu

Dechberoucí pohledy z Křížového vrchu

Ve Zlatohorské vrchovině nad městem Jeseník leží stylový penzion Křížový vrch s restaurací, která je proslulá výbornými jídly české kuchyně, zejména zvěřinovými specialitami. Od 11. do 15. listopadu zde můžete ochutnat svatomartinské menu, které vás překvapí husím kaldounem, husím stehnem s červeným zelím a domácím knedlíkem a nakonec sladkou tečkou v podobě svatomartinského koláče.


 

„K vaření používáme výhradně čerstvé a regionální suroviny. Věříme, že si u nás každý pochutná a odnese si nezapomenutelný gurmánský zážitek,” říká majitelka Alena Planá, která připomíná, že tradice místní restaurace sahá až do roku 1845, takže patří mezi nejstarší v širokém okolí. Za vidění stojí také interiér jídelny, který je vybudován v mysliveckém stylu s desítkami loveckých trofejí.
Penzion Křížový vrch, který je vyhledávaným výchozím místem pro turistické trasy, najdete vedle kaple sv. Anny. Hostům je zde k dispozici dvanáct dvoulůžkových pokojů se satelitní TV a koupelnou. Některé pokoje mají balkón a v nabídce je rovněž apartmán se dvěmadvoulůžkovými ložnicemi, obývacím pokojem, kuchyní a krbem.
Z penzionu Křížový vrch se návštěvníkům naskytují dechberoucí pohledy do údolí na město Jeseník i na celé panorama Hrubého Jeseníku. Nedaleko je navíc známá rozhledna Zlatý Chlum, ze které budete mít nejvyšší moravské hory doslova jako na dlani.

 

 

Zdroj: elektronický zpravodaj NavštivteJeseníky.cz

 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA