Úvodní strana » Aktuality » Událo se » David Koller si v Akordu splní sen

David Koller si v Akordu splní sen

Davida Kollera před lety nadchl Unplugged koncert Nirvany a nyní po skoro dvaceti letech si může něco podobného vyzkoušet sám.


Tento zřejmě nejvýznamnější současný muzikant střední generace českého bigbítu právě vyráží na jedinečné akustické turné po divadelních sálech Čech a Moravy. Zahájí jej 27. února v 19:00 koncertem v DK Akord v Ostravě–Zábřehu. Bude to jeho jediná koncertní zastávka na severní Moravě.
Unplugged turné volně naváže na unikátní koncertní projekt z jara loňského roku, kdy Koller odehrál vyprodané koncerty s komorním tělesem Agon Orchestra. Zatímco tehdy zněly skladby ve velkolepých aranžích dechů a smyčců, letošní akustické koncerty nechají vyniknout křehké kráse Kollerových melodií a textů.
„Úžasný a nečekaný návrat k folku a k hudebním kořenům jsem vnímal kdysi s Nirvanou a jejím slavným unplugged koncertem. Už tehdy jsem měl touhu si to někdy také zkusit. Zatím jsme vždy hráli ´elektricky´, sice třeba s orchestrem, ale úplně akusticky ještě nikdy. Teprve teď poprvé pojedeme koncerty bez rudých oček Maršálů,“ vysvětluje David Koller.
Playlist turné bude hodně těžit z alba Unplugged (2004), které natočil ještě s Kollerbandem.
„Vedle věcí Kollerbandu zahrajeme ale také akustické verze písní z mých sólových alb i z repertoáru kapel, ve kterých jsem působil,“ tvrdí bývalý člen Lucie, Jasné páky, Žentouru nebo Pusy.
Na jarní akustické turné vyrazí zpěvák, bubeník a kytarista David Koller se svou současnou doprovodnou kapelou ve složení Tomáš Marek a Adam Koller – oba bicí a percussion, Michal Pelant - kytara, zpěv, Michal Nejtek – piano a Marek Minárik - akustická basa.
„Půjdeme hodně na dřeň a chceme také více improvizovat. Moc se na to těším,“ dodává Koller.
Více na www.dk-akord.cz

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA