Úvodní strana » Zajímavosti » David Koller a Katarzia spolu zahrají v Ostravě

David Koller a Katarzia spolu zahrají v Ostravě

David Koller & Friends je unikátní projekt, z nějž vzešlo album cover verzí Kollerových písní, jichž se ujali mnohdy poměrně překvapiví umělci. V rámci tohoto projektu proběhlo i několik koncertů po celé České republice i na Slovensku, kde Koller představil vždy jednoho nebo i více spřátelených interpretů. Poslední zastávkou bude Ostrava, kde ve čtvrtek 30. března 2017 v DK Akord spolu s Kollerem a jeho Bandem vystoupí slovenská zpěvačka a písničkářka Katarzia.


David Koller a Katarzia spolu zahrají v Ostravě

David Koller & Friends je unikátní projekt, z nějž vzešlo album cover verzí Kollerových písní, jichž se ujali mnohdy poměrně překvapiví umělci. V rámci tohoto projektu proběhlo i několik koncertů po celé České republice i na Slovensku, kde Koller představil vždy jednoho nebo i více spřátelených interpretů. Poslední zastávkou bude Ostrava, kde ve čtvrtek 30. března 2017 v DK Akord spolu s Kollerem a jeho Bandem vystoupí slovenská zpěvačka a písničkářka Katarzia.

„Snažil jsem se jít za lidmi, kteří jsou i pro mě trochu noví. Po něčem, co nedělám ani já, ani moji vrstevníci. Takže ten crossoverový záměr byl sice podvědomý, ale z mého hlediska přirozený,“ vysvětluje David Koller. „Vybíral jsem taky podle toho, co dělají. Přemýšlel jsem, kdo se mi líbí, co dělá. Nevědomě z toho vzniklo, že každý hraje jiný žánr, až mě překvapilo, že se to v těch písničkách nepotkává. V každém případě to byl citový výběr. Vybíral jsem lidi, kteří dělají něco zajímavého."

V pestrém uměleckém společenství, které na album přispělo jsou Katarzia, Korben Dallas, Vladimír 518 & Mike Trafik, Kato z Prago Union, Hentai Corporation, Android Asteroid nebo třeba Ben Cristovao. Katarzia svou originalitou překvapila Davida ze všech asi nejvíce: „Netušil jsem, že se někdo může podívat na cizí písničku takovým způsobem, jako to udělala ona se Záchranářem.“ Katarzia Kollerovu píseň dokonce přetextovala do slovenštiny a na ostravském koncertě samozřejmě nebude chybět.

Katarzia (vlastním jménem Katarína Kubošiová) označuje svou tvorbu coby nu-folk-rap. Staví především na svých výtečných slovenských textech, které reflektují život mladé ženy ve třetím tisíciletí. Na ostravském koncertě vystoupí spolu se svou kapelou, ve které hraje Kollerův souputník z Lucie, basista Marek „Marta“ Minárik.

 

 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA