Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Český rozhlas uspořádá Koncert pro hrdiny

Český rozhlas uspořádá Koncert pro hrdiny

V neděli 8. listopadu pořádá Český rozhlas v ostravské multifunkční aule Gong benefiční „Koncert pro hrdiny“. Akce bude vyvrcholením celoročního projektu Českého rozhlasu Hrdina.cz. Zahrají zde mimo jiné Vladimír Mišík & Etc..., Hradišťan s Jiřím Pavlicou či František Segrado. 


„Do celoročního projektu Hrdina.cz se zapojily všechny stanice ČRo, weby i sociální sítě. Jeho posláním je podívat se na události z naší historie i současnosti z různých úhlů pohledu, nabídnout lidem možnost zamyslet se nad pojmem „hrdinství“ v jeho různých podobách. Koncert pro hrdiny, jehož výtěžek bude věnován nadačnímu fondu válečných veteránů Regi Base I, je vyvrcholením tohoto projektu,“ uvedl náměstek generálního ředitele pro program a vysílání René Zavoral.

Jak vlastně vypadá typický český hrdina? Jako Jan Žižka, Josef Švejk, nebo soused, který zachránil chlapce před utonutím? I to budou moci návštěvníci na závěrečném koncertu zjistit. V neděli 8. listopadu od 18 hodin v ostravském Gongu pro ně vystoupí: Vladimír Mišík & Etc..., Hradišťan s Jiřím Pavlicou, František Segrado, Lenka Nová, Ondřej Ruml a další. Koncert budou moderovat Lucie Výborná a Michal Horáček. Akce se koná rovněž při příležitosti Dne veteránů, který připadá na 11. listopadu.

Projekt Hrdina.cz Český rozhlas vysílá od jara 2015. Posluchačům postupně nabídl seriál příběhů z období 2. světové války, putování ve stopách Jana Husa a zapojení do debaty o sporných hrdinech z nedávné minulosti.  Více o projektu najdete na www.hrdina.cz

 





OSTRAVA, NEDĚLE 8. LISTOPADU V 18:00, MULTIFUNKČNÍ AULA GONG VÍTKOVICE.

Cena vstupného je 199 Kč-, předprodej v síti Ticketportal.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA