Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Český rozhlas Ostrava zve na druhý ročník Evropského cyklistického pikniku na Trojmezí

Český rozhlas Ostrava zve na druhý ročník Evropského cyklistického pikniku na Trojmezí

Opět po roce Český rozhlas Ostrava spolupořádá pro všechny fanoušky cyklistiky akci s názvem Evropský cyklistický piknik na Trojmezí. Tři státy, tři trasy, tři rozhlasové stanice. Akce se uskuteční v sobotu 20. června od 9:00 v okolí Trojmezí u obce Hrčava.


Foto: Ryszard Stotko

 

Český rozhlas Ostrava zve všechny, kteří rádi aktivně tráví volný čas s rodinou nebo známými, na akci II. Evropský cyklistický piknik. Ta se koná pod společným vedením tří rozhlasových stanic: Českého rozhlasu Ostrava, Polskie Radio Katowice a RTVS Rádio Regina Bánská Bystrica. Cílem je prezentace kultury jednotlivých národů, popularizace cyklistiky a cykloturistiky, propagace zdravého stylu života, aktivního odpočinku a rekreace v rámci cyklistické akce. Účast na akci, která nabídne soutěže a bohatý kulturní program, je zdarma.

Cyklisté si mohou projet na kole dle obtížnosti jednu ze tří tras, které vedou přes Česko, Slovensko a Polsko. Trasy jsou stanoveny tak, aby se akce mohly zúčastnit i rodiny s malými dětmi. Na kontrolních stanovištích na každé ze tří stran získají do zvláštního cyklistického pasu razítko. Čtvrté razítko pak získají po vjezdu na Trojmezí. Minimum tři razítka opravňují k účasti v soutěžích o ceny, které proběhnou přímo na Trojmezí během hodnocení akce. Na místě nebude chybět ani bohatý doprovodný program – hudební vystoupení, stánky s regionální kuchyní, lidová řemesla a soutěže.

Na území České republiky akce začíná v 9.00 hodin v obci Hrčava blízko Trojmezí. Zde bude stát stan Českého rozhlasu Ostrava. U něho cyklisté získají veškeré informace, drobný dárek, také razítko do cyklistického pasu. Na místě se rovněž mohou zúčastnit soutěží o hodnotné ceny. Hodnocení celé akce se uskuteční na Trojmezí v 15.30 hodin. Akci pak na hranici tří států od 16:00 uzavře hudební zábava.

Akce se promítne také do vysílání Českého rozhlasu Ostrava. V místě konání totiž bude satelitní přenosový vůz. „Posluchačům nabídneme během dne reportážní vstupy. Odpoledne pak posluchači uslyší i rozhovory s legendami silniční cyklistiky. Zpovídat budeme ale i samotné účastníky pikniku,“ řekl k vysílání z místa konání Richard Piskala, vedoucí programu Českého rozhlasu Ostrava.

„Ostravské studio Českého rozhlasu se samozřejmě rádo připojilo ke spolupráci se sousedními veřejnoprávními médii. Zvláště v případě takto velké akce, ze které se po prvním loňském ročníku již stává tradice. Jsme rádi, že můžeme veřejnosti nabídnout smysluplné spojení kulturních, sportovních i místních společenských aktivit,“ doplnil Josef Podstata, ředitel Českého rozhlasu Ostrava.

Veškeré informace, pravidla a především mapy tras najdou zájemci už nyní na internetových stránkách Českého rozhlasu Ostrava - ostrava.rozhlas.cz.
Český rozhlas Ostrava naladí posluchači na frekvencích: REGION 99,0 FM * Ostravsko 107,3 FM * Těšínsko 105,3 FM * Opavsko 102,6 FM * Bruntálsko 95,5 FM nebo také na internetových adresách: www.rozhlas.cz/iradio/zive_regionalni a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.


Autor: Daniel Martínek

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA