Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Český rozhlas Ostrava od března posiluje ranní vysílání a přidává páteční Apetýt

Český rozhlas Ostrava od března posiluje ranní vysílání a přidává páteční Apetýt

Ostravské studio Českého rozhlasu mění schéma ranního vysílání. Od 5. března nabídne veřejnoprávní médium ve čtyřhodinovém ranním vysílání ještě více aktuálních informací z regionu než dosud. „V každé hodině zařadíme několik vstupů o tom, co se právě dnes v kraji děje. Například omezení v dopravě kvůli sněhové kalamitě, nebo o klíčových jednáních radnic, která ovlivní život obyvatel našeho kraje,“ popsal šéfredaktor Českého rozhlasu Ostrava Richard Piskala.  


Součástí nového ranního vysílání budou také rozšířené zprávy o kulturním a sportovním dění v Moravskoslezském kraji. „Využijeme všech možností, které Český rozhlas má. Posluchačům nabídneme vstupy redaktorů z terénu. Reportáže s příběhem zajímavých lidí z našeho kraje, nebo živě vysílané rozhovory s respondenty k hlavní události dne v regionu,“ upřesnil plány Českého rozhlasu Ostrava šéfredaktor Richard Piskala.

Ranní blok začíná v pět hodin ráno a trvá do deváté hodiny. Kromě aktuálního zpravodajství nabízí i živé vstupy o počasí s meteorology z ostravské pobočky ČHMÚ. „Ranní vysílání je výkladní skříní každého rádia. Chceme lidem v našem kraji přinést na začátku dne ještě více informací o tom, co se právě teď děje v místě, kde žijí“ uzavřel šéfredaktor Českého rozhlasu Ostrava Richard Piskala.

Další změna čeká posluchače ČRo Ostrava v pátečním odpoledni, kde po 15. hodině bude od začátku března pořad Apetýt. „Apetýt jsme ve stejném vysílacím čase dosud vysílali od pondělí do čtvrtka. Věřím, že posluchači přivítají rozšíření tohoto oblíbeného pořadu na celý pracovní týden. Páteční Apetýty bude už od 2. března moderovat paní Eva Mudrová, která k tomuto pořadu přechází z víkendového pořadu Přání plná písniček,“ doplnil šéfredaktor Richard Piskala.

Se zavedením pátečního Apetýtu souvisí ještě dvě změny - přesun pořadu Tajemství zločinu, který bude nově začínat v pátek už ve 14:15. Dechovkovou hitparádu Chtěl bych mít kapelu... už v pátečním odpoledni posluchači neuslyší, ale z vysílání ČRo Ostrava nezmizí – naladit si ji mohou každou sobotu mezi 15. a 16. hodinou. Navíc se dechovková hitparáda nově objeví v internetovém archivu Českého rozhlasu Ostrava na stránkách www.ostrava.rozhlas.cz, kde si ji mohou lidé poslechnout kdykoliv.

Český rozhlas Ostrava naladí posluchači na frekvencích: REGION 99,0 FM * Ostravsko 107,3 FM * Těšínsko 105,3 FM * Opavsko 102,6 FM * Bruntálsko 95,5 FM nebo také na internetových adresách: www.rozhlas.cz/zive a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.
 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA