Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Český běh žen má termín – ostravské ulice ovládne poslední květnový den

Český běh žen má termín – ostravské ulice ovládne poslední květnový den

Na sobotu 31. 5. 2014 chystají organizátoři další ročník Českého běhu žen. Doufají, že příští rok závod přitáhne nejméně tisícovku žen. Zvou proto i běžkyně ze zahraničí, hlavně ze Slovenska, Polska a Rakouska.


Registrovat se mohou už od poloviny října. A to samy nebo mohou startovné dostat jako dárek od svých blízkých, a přispět tak na dobrou věc. Odměnou jim bude skvělá zábava, dobrý pocit a spousta překvapení od partnerů včetně dárků od pořadatelů partnerské Zlaté tretry. Ženy svou účastí podpoří také Ostravu v roli Evropského města sportu.

Český běh žen při své premiéře přilákal 600 sportovkyň různé výkonnosti i věku. „Tisícovka účastnic to je opravdu smělý cíl, vždyť je to vlastně dvakrát více běžkyň než v loňském roce. Zájem nás mile překvapil, tak snad by to mohlo vyjít. Každopádně trať v centru Ostravy zvládne i mnohem vyšší počet startujících, takže opravdu záleží na ženách. Tím všechny zvu,“ usmívá se ředitel partnerského OC Forum Nová Karolina Martin Kubík.
„Myslím si, že je spousta žen, které touží po pohybu, a nemají tu šanci, takže je tato akce ušita na míru právě jim. Navíc stačí jen tenisky, trenky a tričko, takže žádné velké náklady," připomíná hlavní smysl Českého běhu žen náměstkyně hejtmana Věra Palková, která se – mimo jiné jako aktivní sportovkyně – přidala k patronům akce. Závod má dámy i dívky přesvědčit, že pohyb je důležitý a že sportovat se dá v každém věku. Organizátoři proto i letos připravují různě náročné trasy. Ačkoli oproti loňsku doznají mírných úprav, na závodnice znovu čeká hlavní desetikilometrová trať. Méně zkušené sportovkyně budou zdolávat poloviční délku, začátečnice pak poběží 2,5 kilometru. Chybět nebude ani nordic walking vhodný třeba pro seniorky a malé okruhy pro rodiny s dětmi. „Tyto akce určené všem nejvíce pomáhají naplňovat myšlenku evropských měst sportu, k nimž Ostrava právem patří od letošního června. Motivují k aktivitě, která je prospěšná, a přitom zábavná. Díky všem, kdo se vrhnou do organizace podobných podniků,“ dodává Martin Štěpánek, náměstek primátora, jenž má sport v Ostravě pod svými křídly.
Český běh žen také pomáhá. Z výtěžku ze startovného závodu týmů v rámci pilotního ročníku přispěl spolu s klíčovým partnerem akce OC Forum Nová Karolina na činnost neziskové organizace Klauni z Balonkova částkou 20 tisíc korun. Organizace se mimo jiné věnuje podpoře psychické pohody starších pacientů a dětí v nemocnicích po celé ČR. Pořádá například divadelní představení a návštěvy klaunů. Ani ročník 2014 nezůstane pozadu. Novinkou je dárkový poukaz na startovné. Poukaz bude k dostání za 150 Kč v informačním stánku obchodního centra Forum Nová Karolina nebo on-line na www.ceskybehzen.cz. Výtěžek z něj půjde na projekt, který si zvolí samy účastnice. Podmínky pro výběr naleznou na www.ceskybehzen.cz. „Ženy do závodu tak elegantně mohou přihlásit i jejich blízcí. Může to být netradiční vánoční dárek. Jak moc peněz se nám podaří získat pro dobrou věc, bude tak vlastně záležet na každém. I když jsme sami závislí na sponzorech a partnerech, myslíme na to, že jsou mezi námi lidé, kteří to mají složitější než jiní,“ uzavírá ředitel závodu Oldřich Zvolánek.


Aktuality: www.ceskybehzen.cz

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA