Úvodní strana » Zajímavosti » Černohorský film zaujal

Černohorský film zaujal

Ve Vsetíně skončila v neděli největší filmová přehlídka balkánského filmu v ČR. Tato pravidelná akce vsetínského Filmového klubu byla letos věnována černohorské kinematografii.


Na programu Vsetínského filmového maratonu bylo 18 snímků z období let 1969 až 2012. Zahájení přehlídky se osobně zúčastnila J.E. velvyslankyně Černé Hory ve Vídni, paní Slavica Milačić, která poctila město Vsetín také oficiální návštěvou, při níž se setkala s vedoucími představiteli Města Vsetín.


Přehlídka zahrnovala velmi reprezentativní cyklus pěti filmů nejvýznamnějšího, dnes již nežijícího, černohorského režiséra Živko Nikoliče. Z jeho tvorby diváky nejvíce zaujala hořká komedie Krása neřesti z roku 1986. Návštěvníci také s nadšením přijali novější ryze balkánskou komedii Místní upír z roku 2011. Již z produkce samostatné černohorské kinematografie. Svým artovým vyzněním si našlo své publikum mezi filmovými nadšenci také psychologické drama Malý milostný Bůh. Pořadatelé zaznamenali na všech filmových projekcích festivalu téměř 500 diváků. Mezi diváky nebyli jen obyvatelé Vsetína a jeho blízkého okolí, ale také filmoví fanoušci z různých koutů naší republiky a Slovenska. Přítomní diváci byli nadšeni přátelskou a domáckou festivalovou atmosférou. Pořadatelé věří, že se oslovené publikum do Vsetína rádo vrátí při příležitosti dalšího ročníku Vsetínského filmového maratonu.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA