Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Čeladná se stane dějištěm nového letního festivalu

Čeladná se stane dějištěm nového letního festivalu

Ladná Čeladná. Právě takový název ponese nový hudebně kulturní festival v Čeladné, jehož první ročník se uskuteční 31. července a 1. srpna 2015. Dvoudenní akci pořádá obec Čeladná ve spolupráci s dramaturgickým týmem festivalu Colours of Ostrava. Záštitu nad hudebním programem Ladné Čeladné převzala ředitelka Colours of Ostrava Zlata Holušová. Festivalový areál se třemi scénami vyroste u Základní školy Čeladná. 


 

„Hvězdou prvního ročníku je jednoznačně kapela Hayseed Dixie z amerického Tennessee, která hraje skladby AC/DC, Judas Priest, Led Zeppelin, Queen nebo Black Sabbath v bluegrassovém opojení a svými strhujícími koncerty dostala do kolen publikum na Colours of Ostrava v roce 2012 a předtím po celém světě, včetně obřího britského festivalu v Glastonbury,“ upozorňuje dramaturgyně programu Zlata Holušová. Čtveřice velmi sympatických muzikantů a zpěváků letos vydala nové album „Hair Down To My Grass“, které okamžitě atakovalo britskou hitparádu. Podobným zápalem se může pochlubit rovněž plzeňské rockabilly trio Mordors gang, hrající také surf a swing.
Na festivalu dále vystoupí například Ondřej Ruml, který za doprovodu výborných jazzových muzikantů zazpívá nesmrtelné skladby Ježka, Voskovce a Wericha a přidá další známé hity. Na podobné akci nemůže chybět ani reggae – příznivci tohoto žánru se mohou těšit na kultovní kapelu Švihadlo nebo na zpěváka Mr. Cocomana. Na své si přijdou také milovníci francouzského šansonu na způsob ZAZ, a to díky skupině Voila se zpěvačkou Zdenkou Trvalcovou, která si získala pozornost už i v Evropě.
Jak podotýká Zlata Holušová, malé festivaly typu Ladná Čeladná získávají poslední dobou na oblibě. „Oproti velkým akcím stojí na sousedské pospolitosti, setkávání známých a volnější zábavě určené celým rodinám. To ale neznamená, že hudební program na Ladné Čeladné je pouhou kulisou. Přednost jen dostaly koncerty odpovídající rodinné atmosféře. Cílem je nabídnout návštěvníkům hudbu, která v nich vyvolá chuť zatančit si, pobavit se, uvolnit se a nenápadně se vzdělávat,“ dodala Holušová.

Divadlo pro malé i velké diváky

Na festivalu konaném v srdci Beskyd si přijdou na své nejen dospělí, ale také děti. Herci prestižních ostravských divadel jim připraví opravdové divadelní hody. Těšit se mohou na pohádky a interaktivní hrátky plné písniček. Zájemci si budou moci vyrobit oblíbené pohádkové postavičky nebo loutky a zapojit se do dění. Divadelní program rovněž pamatuje na dospělejší publikum. „Do Čeladné zavítá soubor DNO se svou kabaretní hudební hrou Svět podle Fagi, která již dávno získala status kultovního představení. Za pozornost stojí také show ostravského divadla Odvaz, které stojí na improvizaci a patří mezi nejlepší a nejzábavnější v republice. A pro všechny generace je určena velkolepá dvoudenní přehlídka akrobacie, pantomimy, žonglérství, tance a nejrůznějších atrakcí Cirkusu trochu jinak,“ popisuje divadelní program jeho tvůrce Jiří Moravčík. Kromě divadelních představení organizátoři připravují i filmové projekce.
Starosta Čeladné Pavol Lukša neskrývá radost z konání festivalu a věří, že akce obohatí kulturní dění v obci a přispěje k jejímu zviditelnění. „Akce tohoto typu k létu patří a byl bych velice rád, kdyby se Ladná Čeladná zařadila na seznam festivalů, které stojí za to navštívit, a našla si příznivce jak mezi místními lidmi, tak přespolními,“ řekl Lukša.

 Informace ke vstupenkám
Dvoudenní vstupné: v předprodeji 200 Kč / na místě 250 Kč / děti do 15 let 100 Kč (děti do 140 cm zdarma)
Jednodenní vstupné: na místě 150 Kč
Vstupenky lze zakoupit v předprodeji od 1. 7. 2015 na: eshop.colours.cz / v prodejně Oriental, Ostrava-Zábřeh / v Čajovně pod horama, Frýdlant nad Ostravicí / v informačních centrech: Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Čeladná, Ostravice, Pstruží, Hukvaldy, Frenštát pod Radhoštěm, Rožnov pod Radhoštěm, Příbor

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA