Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Být náhradníkem se v soutěži vyplatí!

Být náhradníkem se v soutěži vyplatí!

Přestože je pro většinu kapel velmi náročné naskočit do rozjetého vlaku soutěže amatérských hudebníků Radegast Líheň z pozice náhradníků, občas se to opravdu vyplatí! Vyprávět by o tom mohla skupina Gazdina roba z Brna. 


Právě tato parta byla kontaktována produkcí v úterý hned poté, co bylo jasné, že polský účastník olomouckého kola z technických důvodů nemůže nastoupit. Během hodiny bylo jasno! Gazdina roba v úterý potvrdila svou účast, ve středu dojela do Olomouce a suverénně postoupila do čtvrtfinále. Ačkoliv nastoupila do kola, které bylo původně avizováno jako funky, nebála se toho a vyplatilo se,“ blahopřejí k postupu produkční této hudební soutěže. A vzhledem k faktu, že nemocí a úrazů mezi hudebníky přibývá, zřejmě dostanou šanci i další. "Hudebníci, buďte ve střehu a připraveni! Šance zahrát a vyhrát letošní ročník soutěže tady stále je,“ vzkazují pořadatelé.

Díky výpadku kapely si minulý týden zahráli v Třinci například i nadějní domácí Disolation. „Skončili sice až na třetím místě, ale mají v sobě potenciál a pokud nepoleví a budou pracovat na chybách, které jsme jim řekli, budeme s nimi muset v budoucnu počítat. InDespair ze sousedního Polska a ostravští Ennoia však předvedli perfektní výkon a předčili je. Ennoia nakonec dala do svého setu více sebevědomí a srdce a rovněž projev zpěvačky rozhodl pro postup české kapely na úkor polské,“ prozradila třinecká porota.

Neuvěřitelně živelné kolo se pak konalo v Jazz clubu v Havířově v duchu punku a ska. Přestože každá kapela hrála poněkud odlišný styl, fanoušci se zvedli ze židlí a vytvořili neuvěřitelnou kulisu, na kterou nezapomenou jak místní Vixlaivant, tak třeboňští End at last, kteří v Havířově raději i přenocovali, či zejména skoční Los Perdidos z Holešova, kteří vybojovali postup do čtvrtfinále. „Další základní kolo jsme uzavřeli v Dolní oblasti Vítkovice v klubu U6 folkově laděným večerem. Ten byl plný pohody a zábavných situací. Zároveň se stal i velkým překvapením pro porotu, kterou ohromila vítězná kapela jednoho muže Ptakustik - Tom Ptak,“ doplnila za porotu moderátorka večera Veronika.
Další kola proběhnou opět v tradičních termínech, tedy ve středu v olomouckém klubu Bounty rock café a ve čtvrtek v havířovském Jazz clubu a třineckém klubu Barrocko. Jedinou důležitou změnou je den konání ostravského kola, které se výjimečně koná až v sobotu večer. Podrobnosti k soutěži najdou fanoušci na facebooku a www.lihen.cz. 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA