Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Bratři Ebenové hlavními hvězdami Valašského záření 2018

Bratři Ebenové hlavními hvězdami Valašského záření 2018

Koncert s názvem "Čas holin" v podání známé folkové kapely Bratři Ebenovi, který se uskuteční v pátek 7. září ve velkém sále domu kultury, bude jedním z hlavních lákadel letošního ročníku multižánrového festivalu Valašské záření.


Původně bratrské trio - Marek, Kryštof a David a byli na české hudební scéně svým přístupem zcela ojedinělí. Synové významného hudebního skladatele Petra Ebena (1929–2007) dostali klasické hudební vzdělání, zároveň však vstřebávali vlivy moderní folkové, jazzové a rockové muziky. Svou schopností čerpat ze všech těchto zdrojů a umění používat různé neobvyklé hudební nástroje, vznikl absolutně netradiční, na české scéně nenapodobitelný "ebenovský zvuk". Navíc ve spojení s výjimečnými texty Marka byli Bratři Ebenové pro folkovou scénu zjevením.

 

Kromě tria bratří Ebenových tvoří kapelu rytmika působící mimo jiné v kapele ETC Vladimíra Mišíka – Jiří Veselý (basová kytara, akordeon), Jiří Zelenka (bicí, perkuse) a Pavel Skála (akustické a elektrické kytary). Kapelu dnes již neodlučně doplňuje vynikající jazzový kontrabasista Jaromír Honzák.

 

Bratři Ebenové ovšem nebudou jedinou hudební lahůdkou Valašského záření. Vsetíňáci se mohou těšit také na vystoupení Báry Basikové, Vlasty Redla a dalších.

 

Předprodej vstupenek probíhá na pokladně kina Vatra.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA