Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Bohumínští tanečníci přivezli 26 zlatých medailí!

Bohumínští tanečníci přivezli 26 zlatých medailí!

Tanečníci bohumínského souboru Radost & Impuls vybojovali uplynulý víkend na mistrovství České republiky v jazz, modern a show dance v Praze neuvěřitelných 26 zlatých medailí, 17 stříbrných a 6 bronzových! Na výstaviště v Praze-Holešovicích se již od čtvrtku 24. června sjížděly stovky tanečníků z mnoha klubů z celé České republiky, kteří zde bojovali v kategoriích mini, dětí, juniorů i v hlavní věkové kategorii o tituly mistrů a o postupy do nedělního Grand finále, kam se dostalo vždy jen deset nejlepších choreografií formací v každé věkové kategorii. Soutěž s názvem MČR – Grand finále Czech dance masters pořádala taneční organizace Czech dance organization. „Náš soubor vyslal na MČR do Prahy 70 soutěžních jednotek, a to jak formací a malých skupin, tak i duet a sólistů. Kdo má zkušenosti ví, že natrénovat tolik choreografií není vůbec jednoduché. Trenéři musejí nejen sestavit jednotlivé taneční vazby a připravit zajímavý děj, ale zároveň sehnat a sestříhat hudbu, vymyslet kostýmy, případně i rekvizity, a především mít dostatek prostoru a času na všechny tréninky. Trenéři, tanečníci, ale i rodiče mají tak za sebou několik velmi náročných a vyčerpávajících týdnů. O to více si vážíme každého umístění, které se nám podařilo vybojovat, prvenství nás samozřejmě těší nejvíce. Ale radost nám trenérům udělali i tanečníci, kteří sice nevybojovali medaile, ale ve velké konkurenci sólistů a duet se dostali do semifinálových nebo dokonce finálových kol,“ popisuje přípravu na toto mistrovství hlavní trenérka a choreografka klubu Lenka Krčová.  


Nejúspěšnějšími tanečníky tohoto bohumínského souboru byli na MČR tanečníci Impulsu v hlavní věkové kategorii, kteří z 16 choreografiemi vybojovali 11 zlatých medailí, tři stříbrné a dvě bramborové! V sólech a duetech se nejvíce dařilo Janě Tomaštíkové, Ivě Skupníkové, Kateřině Vilčkové a Kamile Harvotové. Úspěšní však byli i další… Junioři z 23 choreografiemi vybojovali 6 zlatých, 5 stříbrných, 4 bronzové medaile a spoustu finálových umístění! Nejúspěšnější v této věkové kategorii v sólech a duetech byli Elen Šnoblová, Pavla Galočová, Tomáš Opic, Tereza Vilčková a Pavlína Suchánková. Děti pak s 31 choreografiemi vybojovali 9 zlatých, 9 stříbrných, dvě bronzové a spoustu finálových umístění. V této kategorii se sóly a duety sbírali medaile Lucie Bezecná, Václav Zembinský, Karolína Sidžinová, Silvie Kseničová, Adéla Beňková a Bára Hatlapatková.

Kromě těchto úspěchů se modern dance formaci Impulsu s názvem Když si lidé přestali rozumět a juniorské show dance formaci Fantom v supermarketu podařilo postoupit do nedělního Grand finále! Tam sice nezvítězili, ale byli mezi nejlepšími deseti formacemi České republiky! „Soutěž jsme si neuvěřitelně užili. Bylo to vyčerpávající, ale krásné. Tento týden mají tanečníci i trenéři zasloužené volno. Přesto jsou už někteří dobrovolně zase v tělocvičně a trénují na nadcházející světový pohár v modern a jazz dance, který se koná už příští týden opět v Praze. Na tuto soutěž posíláme v dětské a juniorské věkové kategorii pouze sólisty a dueta a v hlavní věkové kategorii budou soutěžit kromě sólistů a duetek také dvě malé skupiny. Držíme všem pěsti, ať si soutěž užijí a podají co nejlepší taneční výkony,“ dodává Lenka Krčová z TS Radost Impuls & Bohumín.

 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA