Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Blíží se 12. ročník podzimních slavností Třebovický koláč

Blíží se 12. ročník podzimních slavností Třebovický koláč

V příjemném prostředí areálu Třebovického parku v městském obvodě Ostrava - Třebovice se koná pravidelně třetí víkend v září podzimní slavnost Třebovický koláč. Její „náplň“ tvoří všehochuť hudebních žánrů, od folkloru přes folk, country, bluegrass a trampskou písničku až po duchovní hudbu. Zveme vás ve dnech 18. – 20. září 2015 na letošní 12. ročník, který nabídne opět pestrý hudební a taneční program známých souborů, skupin, kapel a muzik. 


 

Na hlavní scéně se během třídenního festivalu vystřídají známé kapely a vynikající interpreti: MAROD, BG Styl a POUTNÍCI, Pavlína JÍŠOVÁ, Martin CHODÚR, BOKOMARA, Naďa URBÁNKOVÁ, 4TET Jiřího Korna, dále svým vystoupením program obohatí tradičně dětské a dospělé folklorní soubory: Dětský soubor H. Salichové, KRASNIČANEK, VYSOČÁNEK a VYSOČAN z Hlinska, ostravský FOGÁŠ, ROSÉNKA z Prahy, KOTÁR ze Vsetína, pořadatelský Slezský soubor Heleny Salichové, cimbálové muziky SKŘIPCI a HARAFICA. V neděli zveme návštěvníky slavnosti k účasti na mši svaté za doprovodu Scholy Biskupského gymnázia, které letos slaví své 25. výročí založení. V nedělní obědové pauze vystoupí dechové kapela KOBEŘANKA, která zahraje k poslechu před budovou Třebovického altánu. K programu festivalu patří i sobotní večerní posezení s cimbálovou muzikou Kordulka a country kapelou Astra.

 


Po dobu slavnosti probíhá v areálu parku lidový jarmark, kde nebude chybět ani bohaté občerstvení včetně koláčů. Pro děti je připraveno spousty zábavy - koutek s malováním, poznávání zvířátek, soutěže, jízda na ponících, ukázky šermířského umění, pohádky v podání divadelních společností Jitřenka a Sluníčko z Ostravy a divadelního souboru Berani z Těškovic. V koutku výtvarného centra Chagall najdou návštěvníci výstavu děl akademické malířky Heleny Salichové. Program v parku je i letos obohacen o zvířecí farmu, workshopy zaměřené na životní prostředí a o ukázku dravců.

Nenechte si ujít letošní Třebovický koláč s bohatou náplní hudby, tance, zpěvu a zábavy. 

 

 

www.trebovickykolac.com/

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA