Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Běžkování mezi vysokými pecemi končí.

Běžkování mezi vysokými pecemi končí.

V Ostravě ‐ Vítkovicích si, navzdory extrémně teplému počasí, zalyžovalo bezmála devět stovek lidí.  


V pátek byl kvůli vysokým teplotám předčasně ukončen projekt Cross country skiing Ostrava!!!, jehož hlavním pilířem byla závodní a exhibiční akce RWE City Cross Sprint. Pořadatelská agentura Seven Days, spolu s městem Ostrava a Dolní oblastí  Vítkovice, původně plánovali, že trať zůstane otevřená až do neděle. Jarní počasí, kdy se teplota pohybovala kolem 20 °C, bohužel plány znemožnilo. Organizátoři udělali všechno proto, aby trať udrželi sjízdnou alespoň do pátku.

„Zafungovaly chemické přípravky, o které jsme sníh obohatili při stavbě trasy pro závod City cross sprint, takže neodtával  tak rychle. Máme obrovskou radost, že se trať podařilo udržet pro ostravskou veřejnost tak dlouho. V podmínkách, které panují, je to skoro zázrak,“ říká Martin Kráčalík, šéf celé akce. „Ve čtvrtek večer už ale kvůli stavu trati nemohla vyjet rolba.  Úpravy před pátečním provozem tak proběhly ručně. I přesto ale zůstává otevřená půjčovna a pořadatelé budou na místě,  dokud podmínky dovolí a o lyžování bude zájem,“ dodává Kráčalík ze Seven Days Agency.

Veřejné lyžování ZDARMA se v areálu bývalých oceláren uskutečnilo v rámci projektu Ostrava – Evropské město sportu 2014 na podporu sportu a volnočasových aktivit. Trať dlouhá 510 metrů s jedním mostem se veřejnosti otevřela v neděli 9. března, krátce po závodu RWE City Cross Sprint. V neděli si do Vítkovic přijely zalyžovat asi čtyři stovky lidí. Do čtvrtka se jejich počet ještě zdvojnásobil. Dolnovítkovický zasněžený okruh navštívilo do čtvrtečního večera celkem 872 lidí.

„Trať je vynikající, škoda jen toho teplého počasí. Já už jsem tu byl loni, a tak jsem si na tuhle akci počkal. Obyčejně mám běžecký trénink. Vyměnit boty za běžky je ale určitě příjemné zpestření,“ pochvaluje si zasněžené Vítkovice Jan Palider
z Ostravy.

Do projektu se zapojilo také několik ostravských škol, např. studenti z Obchodní akademie ‐ Ostrava Poruba ve vítkovickém areálu běžkovali každý školní den. Školy měly k využívání trati v dopoledních hodinách přednostní právo. Zájem o veřejné lyžování v Ostravě – Vítkovicích oproti loňsku stoupl o bezmála 400 lidí.

Na místě po celou dobu fungovala půjčovna lyžařského vybavení SWIX/Madhus, servis lyží, a občerstvení. Do čtvrtka půjčovnu využilo asi stovka lidí. Zájemci se mohli také projet v testovacích vozech KIA. Projekt ukázal, ze v Ostravě, statutárním městě Moravskoslezského kraje, mají podobné akce své nezastupitelné místo. 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA