Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Během muzejní noci se návštěvníkům Divadla loutek Ostrava otevřou obě scény i jejich zákulisí

Během muzejní noci se návštěvníkům Divadla loutek Ostrava otevřou obě scény i jejich zákulisí

V sobotu 25. května bude Divadlo loutek jednou z 33 ostravských kulturních organizací, které nabídnou svým návštěvníkům speciální program v rámci muzejní noci 2013. Od 17.00 do pozdních nočních hodin budou v divadle probíhat inscenované prohlídky hlavní a alternativní scény i jejich jindy divákům nepřístupného zázemí.


Inscenované prohlídky DLO uspořádalo už během loňské muzejní noci a díky nebývalému zájmu návštěvníků na ně navazuje i na letošním pátém ročníku této stále populárnější akce.

Každou celou hodinu od 17.00 do 21.00 se mohou děti do 10 let se svými rodiči či jiným dospělým doprovodem vydat na dobrodružnou výpravu do labyrintu hlavní budovy DLO. Prohlídka má název Karkulka hledá babičku a během ní musí účastníci pomoci známé pohádkové postavičce zahnat zlého vlka a najít babičku, aby jí Karkulka mohla popřát k narozeninám.

Druhý typ prohlídky Dobrý duch divadla hledá Thálii zavede návštěvníky z podzemí až do věže nové přístavby, kde zbloudilé pohádkové postavy hledají cestu zpět do svých inscenací, protože Thálie zmizela. Souboj dobrého a zlého ducha divadla začíná v 17.30, 18.30, 19.30, 20.30 a ve 21.30 a čeká na malé návštěvníky od 10 let i jejich rodiče.

Každá ínscenovaná prohlídka je určena maximálně 20 návštěvníkům. DLO zájemcům doporučuje, aby si místo v prohlídkové skupině osobně rezervovali, a to přímo v den konání akce, v čase od 16.45 hodin v pokladně DLO. Všechny prohlídky jsou zdarma.
Stejně jako vloni budou zajištěny zvláštní autobusové linky, které zdarma přepraví účastníky muzejní noci mezi jednotlivými institucemi. Programová nabídka muzejní noci a další informace jsou zveřejněny na www.ostravskamuzejninoc.cz.

www.dlo-ostrava.cz

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA