Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Ateliér Design skla se představí v Galerii Sýpka

Ateliér Design skla se představí v Galerii Sýpka

Po výstavě sochařů z Fakulty výtvarných umění Akademie umění v Banské Bystrici se v prostorách Galerie Sýpka představí Ateliér Design skla Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Vernisáž výstavy se uskuteční ve středu 11. února od osmnácti hodin. Výstava potrvá do 22. března.


Jiří Liška, Stabilní nestabilita, 2014

 

V Galerii Sýpka bude představena tvorba ateliéru za poslední dva roky. Výstava se snaží reprezentovat nejen práce současných studentů, ale i jeho absolventů. Tím utváří komplexní pohled na problematiku ateliérového sklářství od jeho počátku po profesionální zaměření. Výběr prací je přizpůsoben prostoru galerie. Nalezneme zde drobné řemeslně zpracované objekty a volné instalace. Cílem této výstavy, je prezentace bohatě strukturovaného organismu, jakým je prostředí ateliéru Design skla. Jeho studenti a absolventi reflektují nejrůznější témata, kterými se snaží posouvat sklářskou tvorbu za hranice běžného vnímání.
 

Helena Ťapajnová domček 2014


Ateliér Design skla je nejmladším sklářským ateliérem v České republice a na Slovensku, neboť vznikl v roce 2008. Poskytuje dvoustupňové studium, které směřuje studenta k cílenému uměleckému vyjádření na multidisciplinární úrovni. Neklade důraz na české sklářské řemeslné postupy, ale naopak se snaží etablovat svébytný neokonceptuální názor, který je stěžejním bodem celé práce.
 

Ateliér Design skla


Součástí studia je podpora významné autorské pozice, jejíž tematické rozpětí a výrazová heterogennost posouvá ateliérovou tvorbu k bohatě strukturovanému světovému sklářství. Vzniklá umělecká díla tak reagují na současné trendy ve vizuálním umění a akcentují společenská a kulturní specifika.
Ateliér se snaží své práce kontextualizovat v rámci současného umění. Snaží se reprezentovat témata, která jsou aktuální pro západní institucionální background. Tato výstava vznikla za laskavé finanční podpory Univerzity Tomáše Bati, Města valašské Meziříčí a Ministerstva kultury ČR.

 

Autor / zdroj: (smo#2015)

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA