Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Alois Nebel, Jeseníky a Berlín

Alois Nebel, Jeseníky a Berlín

Putovní výstava komiksu Alois Nebel o příbězích výpravčího ze zapadlého nádraží Bílý Potok na Jesenicku, která vznikla z iniciativy Literárního domu ve Stuttgartu, nyní sídlí v Českém centru v Berlíně a na tamní Akademii ilustrace a designu. K zahájení výstavy v sobotu 12. ledna přizvali pořadatelé Jeseníky, tedy zástupce organizace Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu.


Komiks, film i atmosféra jesenické krajiny přitahují naše západní sousedy. Svědčí o tom články v německém tisku, mimo jiné i v Berliner Zeitung. Jeseníky se tak kromě lázeňství, horské turistiky, neporušené přírody a moderních lyžařských
areálů mohou prezentovat i jako kulturní region. V rámci zahájení výstavy vystoupila v Českém centru v Berlíně kapela Priessnitz. Komiksovou expozici doprovází projekce Dušana Tománka, filmového fotografa Aloise Nebela a také kameramana klipu Vánoční Václava Neckáře. Za kameru získal Tománek prestižní tuzemskou sošku Anděla. Projekci snímků z různých míst Jeseníků mohou po celou dobu konání výstavy sledovat také Berlíňané procházející po ulici. Jesenickou atmosféru v rámci vernisáže podtrhly i místní produkty – domácí konzervy z rodinné konzervárny Via Delicia a Bairnsfather Distillery, likéry z Domašova. Sobotní kulturní událost přitáhla na 350 návštěvníků jak Čechů, žijících v Berlíně, tak i místních obyvatel. Výstava v Berlíně potrvá do 28. února.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA