Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Akce Daruj krev s ČRo Ostrava hlásí 330 dárců

Akce Daruj krev s ČRo Ostrava hlásí 330 dárců

Dvoudenní akce Daruj krev s Českým rozhlasem Ostrava právě skončila. Celkem se k odběrům dostavilo 330 dárců krve i plazmy. Patron akce – atlet Pavel Maslák – přišel dárcům dnes osobně poděkovat do transfuzní stanice Nemocnice s Poliklinikou v Karviné-Ráji.


Letošní termín tradiční dobročinné akce Českého rozhlasu Ostrava na podporu bezplatného dárcovství krve proběhl v termínech 18. a 19. září a to v pěti transfuzních stanicích nemocničních objektů Moravskoslezského kraje. V úterý 18. září mohli dárci přijít do transfuzních stanic v Ostravě-Porubě, Opavě a v Třinci. Dnes, ve středu 19. září, akce skončila odběry v transfuzní stanici Nemocnice s Poliklinikou Karviná-Ráj a Nemocnice Nový Jičín.

Celkem se akce zúčastnilo 330 dárců. Z toho 192 byli dárci krve a 138 dárců darovalo plazmu. „Krev se dodnes nedá uměle vyrobit. Podporou myšlenky dárcovství se chceme podílet na záchraně zdraví nebo i života druhého člověka. V naší republice totiž pravidelně darují krev jen tři lidé ze sta. Přitom každý z nás potřebuje za svůj život v průměru 4x krevní transfuzi a 12x preparát vyrobený z krve,“ uvedl Daniel Martínek z marketingového oddělení ČRo Ostrava.

Patron akce – atlet, mistr Evropy v běhu na 400 m, účastník LOH v Londýně a držitel tří českých rekordů - Pavel Maslák dnes dorazil do transfuzní stanice Nemocnice s Poliklinikou v Karviné-Ráji. Svou účastí od brzkého rána dárce podpořil, poděkoval jim a bavil je historkami z olympijského Londýna.
I když odběry byly bezplatné a dobrovolné, každý z dárců si odnesl drobné dárky od partnerů akce a litrový džus. Dárky navíc byly přizpůsobeny i místům odběrů, např. dárci v Třinci navíc získali vstupenky na nejbližší domácí utkání HC Ocelářů Třinec nebo dárci v Opavě vstupenky na akce Bezručovy Opavy. Příští termín této dobročinné akce plánuje Český rozhlas Ostrava na jarní měsíce příštího roku.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA