Úvodní strana » Aktuality » Událo se » Adrenalin Cup 2013 pojede také nejlepší český biatlonista Ondřej Moravec

Adrenalin Cup 2013 pojede také nejlepší český biatlonista Ondřej Moravec

Špičkoví čeští sportovci si chtějí zpestřit přípravu a dopřát dávku adrenalinu, proto se rozhodli zúčastnit extrémního závodu čtyřčlenných štafet SMS.cz Adrenalin Cup, jehož sedmnáctý ročník se koná opět jako mistrovství České republiky v extrémním závodu štafet v sobotu 29. června tradičně v Ostravici v Beskydech. Největší hvězdou bude biatlonista Ondřej Moravec, bronzový medailista ze štafety a čtvrtý muž z letošního mistrovství světa v Novém Městě na Moravě, který se rozhodl jet na kole na Lysou horu.


Do Adrenalin Cupu se ve spolupráci s Nadací Táta a máma tradičně zapojí děti také z Dětských domovů – tentokrát půjde o děti z Čeladné a Liptálu. Někteří z nich dokonce stanou na startu hlavního závodu.
Praví chlapi, kteří se nebojí přijmout pořádnou výzvu, si užijí šestý ročník závodu Radegast Beskydský šerpa. Čtyřčlenné týmy odstartují po startu běžců přímo na hřišti v Ostravici a účastníci budou muset s plným padesátilitrovým (65kg) sudem překonat na více než devíti kilometrech převýšení 950 metrů. Jejich úkolem bude dopravit sud v limitu 4 hodin do cíle na Lysou Horu. Každý tým, který splní úkol, získá 100 piv Radegast. Přihlášky na tento závod, který odstartuje známý český horolezec Leopold Sulovský, jsou již uzavřeny a na start se postaví šedesát čtyřčlenných týmů.

SMS.cz Adrenalin Cup bude mít i letos bohatý doprovodný program. Už v pátek večer je připravena pro závodníky warm-up party, na které vystoupí kromě jiného skupina JEEZ, během soutěžního dne mohou diváci na Lysé hoře sledovat exhibici špičkového světového biketrialisty Petra Krause, after party se skupinami Kofe-In, Portless a Kapriola je připravena na sobotní večer. Po celý den bude na fotbalovém hřišti v Ostravici bohatý doprovodný program pro malé i velké návštěvníky. Bude k vidění vzdušná akro show v podání Beskydské školy létání, vyzkoušet si budou moci malé a velké trampolíny, nízké a vysoké lanové městečko Tarzanie park, Radegast městečko s řadou nafukovacích atrakcí, malování a kreslení a jiné aktivity pro ty nejmenší. Příchozí vodácká veřejnost bude mít možnost využít řeku Ostravici ke splutí,po celou dobu vypouštění přehrady, avšak pouze a jen pod koncem závodní trasy – u fotbalového hřiště TJ Sokol Ostravice.

Plno atrakcí v místě konání akce si užijí děti, pro něž organizátoři přichystali mimo jiné lanový park, lezeckou stěnu a další atrakce, stejně jako vyznavači jízdy v divokých peřejích, kteří si budou moc po závodu sjet Ostravici. Moderovat celou akci budou sportovní komentátoři České televize Jiří Hölzel, Jiří Rejman a Jan Smetana.

Start závodu je v 10:00, první paraglidisté by měli letět z Lysé hory v 11:15. O dalších patnáct minut později by už měl vyjíždět na trať biker z nejrychlejšího týmu, start prvního kajakáře je očekávání v 13:15. Vítěz by měl opět na fotbalovém hřišti v Ostravici přijet v 13:45. Prize money ve výši 100.000 korun si rozdělí první tři štafety v mužské i ženské kategorii.

SMS.cz Adrenalin Cup 2013 pod záštitou moravskoslezského hejtmana Miroslava Nováka, za podpory Povodí Odry, CHKO Beskydy a sponzorů včetně generálního partnera akce, portálu SMS.cz, tradičně organizuje Seven Days Agency, s.r.o..


Propozice závodu:

Běh do vrchu 16km - převýšení 1145m
Paragliding 5,5km - převýšení 925m
Mountain bike (MTB) 34,5km - převýšení 1430m
Kajak 5km – převýšení 65m - 15 branek, skok do vody z rampy, eskymácký obrat

Závodníci se mohou přihlásit na internetových stránkách www.ADRENALINCUP.com, kde je možné získat podrobné informace o závodnících, jednotlivých disciplínách nebo si prohlédnout trasu celého závodu nově i ve 3D animaci.

Na stránkách www.adrenalincup.com naleznete kompletní výsledky z minulých ročníků závodu včetně jednotlivých disciplín a v sekci PRESS po akreditování i vybrané fotografie v tiskové kvalitě.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA