Úvodní strana » Aktuality » Událo se » ADRENALIN CUP

ADRENALIN CUP

OSTRAVICE – 26. ČERVNA, extrémní závod čtyřčlenných štafetextrémní závod čtyřčlenných štafet. SMS.cz Adrenalin Cup 2010 plný sportovních hvězd a s čtyřnásobnou dávkou adrenalinu.


Praha – Hvězdy českého sportu a další, kteří milují výzvy, si to v sobotu 26. června 2010 rozdají v závodě, který nemá v České republice konkurenci. V Ostravici a na Lysé Hoře se rozjede Adrenalin Cup, na který letos přijedou mimo jiné také mistr světa ve skikrosu Tomáš Kraus a snowboardcrossař Michal Novotný, účastníci olympijských her ve Vancouveru. Letošní 14. ročník extrémního závodu čtyřčlenných štafet, stejně jako ten loňský, podporuje portál SMS.cz – generální partner.
Na start Adrenalin Cupu 2010 se postaví i Radim Kořínek. Bývalý olympionik a legenda české cyklistiky, který reprezentoval Českou republiku na OH v Sydney a Aténách, s sebou do Ostravice přiveze téměř kompletní tým MTB. Silnou konkurencí mezi paraglidisty může být Tomáš Brauner, několikanásobný držitel světového rekordu na paraglidu. Pořadím štafetových týmů může pořádně zamíchat i několikanásobný mistr světa a Evropy na divoké vodě Kamil Mrůzek. Atmosféru nabitého závodu Tour de France si v Beskydech připomene také legenda české cyklistiky Pavel Padrnos.
Pro svou pravidelnou dávku adrenalinu si znovu přijedou i ti, kteří už náročnost závodu znají z předchozích ročníků – olympionička ze Salt Lake City v běhu na lyžích Ilona Bublová, divokou vodu Ostravice vypuštěnou z přehrady Šance si na kajaku dá právě Novotný. V běhu do vrchu nebude chybět ani Roman Skalský a mezi paraglidery se objeví i Jan Škrabálek, dvojnásobný účastník Red Bull X-Alps.
Ani bývalý olympijský vítěz Lukáš Pollert nebude chybět na tradiční adrenalinové show. Pod jeho vedením nástrahy řeky Ostravice mohou okusit i ti, kteří s divokou vodou zatím neměli co do činění. Právě Pollert dostane na raftu dolů po proudu rodinky s dětmi, které se ale nesmí bát dobrodružství. Splutí pro veřejnost je naplánováno krátce po závodu. Start nebo účast na Adrenalin Cupu 2010 organizátorům přislíbila řada dalších sportovních osobností. O kompletním obsazení hvězd českého sportu Vás budeme pravidelně informovat.
Extrémně náročnou štafetu rozbíhají běžci. Na 16 kilometrovém úseku na vrchol Lysé Hory si ale musí poradit s převýšením 1145 metrů. Druhý úsek patří paraglidistům, kteří za 5 a půl kilometrů letu musí překonat převýšení 925 metrů. Další extrémní stoupání na 32 kilometrech s převýšením 1450 metrů pak čeká na borce na horských kolech. Poslední šancí, kde můžou týmy nahnat cenné vteřiny, je divoká voda. Kajakáři startují skokem z rampy, povinný je eskymácký obrat. Cestou do cíle musí na 5 kilometrech divoké vody projet celkem 15 branek.
Trasy jednotlivých úseků zůstávají stejné jako loni. Jen běžci a MTB rideři zůstanou ušetřeni nepříjemného seběhu a sjezdu po asfaltu. Trať tentokrát povede po měkčím podkladu a protne malebnou osadu staletých dřevěných domů.
Každý ze závodníků si zaručeně sáhne na dno svých sil. Každý bojuje sám za sebe, ale zároveň za celý tým, každému se do krve dostane adrenalin. Pořádný kus práce můžou na jednotlivých úsecích odvést profesionálové ve svých disciplínách. V jedné štafetě mohou podle pravidel startovat maximálně dva. Atraktivní podívanou ale nabídnou i špičkoví sportovci, kteří jen chtějí otestovat své síly v jiných disciplínách.
Kromě našlapaného závodu organizátoři přichystali taky bohatý doprovodný program. Ten začíná už v pátek 25. 6. 2010 akcí na rozjezd - Adriana pasta párty a končí po sobotním vyhlášení závodu v pozdních hodinách již tradiční Radegast after párty. V rámci ní se v exhibici představí třeba Author Gang team na nových fun box překážkách s Jeny Valentou v čele, Tarzania lanový park, Gibbon Slack Line Park, popová skupina Mother´s Angels, slovenský rocker Marian Greksa, nebo indie rocková kapela Sunshine a celý program bude naservírovat nenapodobitelný koktejl hip hopu, funku, breaků, scratchů a mashupů DJ Friky.
Malí i velcí si pak v průběhu celé soboty mohou vyzkoušet třeba nafukovací lezeckou stěnu, trampolíny, kohoutí zápasy nebo se proletět horkovzdušným balónem. Diváci a účastníci Adrenalin Cupu budou moci prozkoumat také kamion týmu Offroadsport, účastníka Transoriental rallye Petrohrad – Peking 2009 a legendárního Paříž – Dakar. Se vzdušnou tandemovou exhibicí je připraven i Kraus.Vzdušnou akrobacii s dýmovnicemi primárně samozřejmě předvede přední český akrobat Tomáš Ledník, který nebude chybět ani na samotném startu závodu.
Adrenalin Cup 2010 pod záštitou moravskoslezského hejtmana Jaroslava Palase a za podpory Povodí Odry a sponzorů včetně generálního partnera akce, portálu SMS.cz, tradičně organizuje Seven Days Agency.
Závodníci se mohou přihlásit na internetových stránkách www.ADRENALINCUP.com, kde je možné získat podrobné informace o závodnících, jednotlivých disciplínách nebo si třeba prohlédnout trasu celého závodu ve 3D animaci.
Na stránkách www.adrenalincup.com naleznete kompletní výsledky z minulých ročníků závodu včetně jednotlivých disciplín a v sekci PRESS po zaakreditování i vybrané fotografie v tiskové kvalitě.

Seven Days Communication Centre:

Média: Pořadatel:
Klára Svobodová
press@adrenalincup.com
GSM: 00420 739 088 908
Tel./Fax: 00420 220 879 081
 
Seven Days Agency
Náplavní 1, 128 00 Praha 2
info@sevendays.cz
Tel./Fax: 00420 220 879 081, GSM: 00420 603 557 070
 

Start závodu: sobota 26. června v 10.00 – fotbalové hřiště Ostravice
Předpokládané ukončení závodu: sobota 26. června 13.45 – fotbalové hřiště Ostravice
 

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA