Úvodní strana » Aktuality » Událo se » 24 hodinovka: Kdo spí, nezvítězí!

24 hodinovka: Kdo spí, nezvítězí!

Druhý víkend v březnu se v okolí Paprsku pojede již devátý ročník vytrvalostního běžkařského závodu s názvem Jesenická 24 hodinovka. Na účastníky opět čekají hluboké zážitky z mrazivého úsvitu, těžkého odpoledního sněhu, stanování v závějích, ale také euforie při osamělém svištění skluznic pod hvězdnou oblohou a především pak ohromná radost v cíli z překonání sama sebe.


Závod už od roku 2008 představuje výzvu pro desítky amatérských běžkařů a vytrvalců. Je určený jednotlivcům i týmům, které mohou být dvou až čtyřčlenné. Na závodní okruh o délce 4,2 kilometrů s převýšením 55 metrů vyrazí odvážlivci v sobotu 12. března přesně v 11 hodin dopoledne.

V průběhu akce bude k dispozici velkoprostorový stan pro odpočinek a přístřešek pro mazání lyží. Sportovci i jejich fanoušci mohou také využít pohostinství restaurace v horském hotelu Paprsek. „I když platí heslo „není důležité zvítězit, ale vydržet do konce“, ověřenou pravdou našeho závodu je také druhé heslo, a to zní „kdo spí, nezvítězí“,“ dodává s úsměvem pořadatel závodu Michael Pokorný.
Na startovní listinu se mohou závodníci přihlásit buď odesláním internetové přihlášky nebo na místě před startem. Při registraci do 8. března činí startovné 390 Kč, od 9. března a na místě zaplatí účastníci o stokorunu více.

 

Zdroj: elektronický zpravodaj NavštivteJeseníky.cz

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA