Úvodní strana » Aktuality » Událo se » 2,5 mil. Kč z programu PRAZDROJ LIDEM rozděleno

2,5 mil. Kč z programu PRAZDROJ LIDEM rozděleno

Bezmála 18 tis. hlasy rozhodli obyvatelé severomoravského regionu o tom, které organizace z Ostravska, Frýdecko-Místecka, Třinecka a Jablunkovska získají pro své projekty podporu z programu PRAZDROJ LIDEM.


Největší podporu veřejnosti získal projekt HRAJ, SKÁKEJ, KŘIČ, HLAVNĚ KONEJ DOBRO – na jeho realizaci organizátoři získali celkem 300 000,- Kč. Peníze budou využity k dovybavení a částečné rekonstrukci a modernizaci Salesiánského střediska volného Don Bosco. Kromě této organizace si celkem 2,5 mil. Kč z programu rozdělí dalších 16 organizací.

Plnou výši žádaných prostředků získal rovněž projekt SPORTEM PRO ZDRAVÝ ŽIVOT NAŠICH DĚTÍ a to díky hlasům zaměstnanců pivovaru Radegast v Nošovicích, kteří mu tak přidělili 180 000,- Kč. Svůj projekt zvolila rovněž Rada reprezentantů programu PRAZDROJ LIDEM. Stal se jím projekt MATERIÁLNÍ VYBAVENÍ PRO MLADÉ STOLNÍ TENISTY. Mladí stolní tenisté z programu získávají 178 000,- Kč.
Rada, která je složena z osobností Moravskoslezského kraje, dále schválila rozdělení prostředků dalším projektům na základě výsledků veřejného hlasování až do výše 2,5 mil. Kč.

Celkem bylo v rámci veřejného hlasování v programu PRAZDROJ LIDEM doručeno 17.945 hlasů, což je o více než 33 % více než v loňském ročníku. Prostřednictvím dárcovských SMS navíc lidé organizacím zaslali celkem 51.543,- Kč.

„Program PRAZDROJ LIDEM se těší čím dál větší oblibě, o čemž svědčí nárůst došlých hlasů. Je vidět, že občané sledují dění v regionu a vítají možnost přispět k rozhodnutí, kde je finanční pomoc nejdůležitější,“, říká Zuzana Novická, manažerka firemní odpovědnosti Plzeňského Prazdroje.


Kompletní přehled výsledků je k dispozici na www.prazdrojlidem.cz.

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA