Úvodní strana » Aktuality » Událo se » 110 Ostraváků se sešlo na první zkoušce Ostrava zpívá gospel 2015

110 Ostraváků se sešlo na první zkoušce Ostrava zpívá gospel 2015

Tento týden odstartoval v prostorách Provozu Hlubina v Dolních Vítkovicích první společnou zkouškou 3. ročník projektu Ostrava zpívá gospel. 115 nadšenců, zkušených zpěváků i absolutních nováčků má na následující 4 týdny jasný cíl: behěm pouhých 6 společných zkoušek nacvičit kompletní repertoár, který o předposledním adventním víkendu představí publiku na třech koncertech v evangelickém Kristově kostele.


 

„Zájem o účast ve sboru OZG rok od roku roste a i když jsme nakonec přijali o 15 lidí více, než byl původní plán, více už kapacitu sboru opravdu nafouknout nedokážeme,“ popsal letošní start projektu jeho šéf a zároveň sbormistr Terry English. „Moc mě potěšilo, že i tentokrát se na první zkoušce sešel opravdu milý a různorodý mix lidí všech generací a moc se těším na všechno, co spolu letos zažijeme a čím se na konci budeme moci před ostatními Ostraváky pochlubit.“ Zároveň se zkouškami tohoto opravdu specifického pěveckého tělesa probíhají zkoušky doprovodné kapely. Tu letos tvoří celkem 11 vynikajících ostravských muzikantů, které během roku můžete slyšet hrát v řadě místních kapel i profesionálních orchestrů.
Samotné koncerty, jimiž projekt pravidelně před Vánocemi vrcholí, a které bývají každoročně zcela vyprodány, proběhnou letos o víkendu 12.-13.12. již tradičně v evangelickém (tzv. červeném) Kristově kostele v centru Ostravy. Výběr písní je zatím zahalen tajemstvím, ale proslýchá se, že i co do repertoáru bude tenhle gospelový koncert tak trochu „jiný“ a publikum se rozhodně má na co těšit. Novinkou je zařazení třetího koncertu určeného primárně pro rodiny s dětmi, který proběhne v sobotu odpoledne od 15:00, a na který budou děti platit pouze symbolické vstupné. Večerní koncerty začinají po oba dny vždy v 18:00.
Vstupenky jsou k dostání v pobočkách OIS Elektra, Karolina a Svinov. Cena je 150,- Kč v předprodeji a 180,- Kč na místě. Cena pro děti do 15 let na koncert 12.12. v 15:00 je 20,-Kč. Všechny další informace o projektu naleznou zájemci na nově spuštných webových stránkách ozg.cz, nebo na facebookovém profilu „Ostrava zpívá gospel“.
Projekt zastřešuje nezisková organizace Ymca Ostrava-Poruba, která má dlouholeté zkušenosti s vedením rock-gospelových mládežnických sborů TenSing a organizací kulturních akcí jako je např. festival mladého umění Youth for You(th).

Další články


Další články
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA