Zimní plavci na Špicberkách

Typ akce:
Termín:
23. 02. 2017
Místo konání:
Kulturní a společenské středisko "Střelnice" Jazz klub
Cena:
neuvedeno
Oblast:
GPS:
N 49°, E 18°
Podrobný popis:
Tři otužilci z České republiky a Velké Británie, kteří se věnují zimnímu plavání, mají ještě jednu vášeň – polární cestování. Na jaře 2013 se rozhodnou oba koníčky spojit a v doprovodu zkušeného polárníka se vydají na Špicberské ostrovy.

Zimní plavci na Špicberkách

datum konání 23.2.2017 18:00 - 20:00

30 Kč

Tři otužilci z České republiky a Velké Británie, kteří se věnují zimnímu plavání, mají ještě jednu vášeň – polární cestování. Na jaře 2013 se rozhodnou oba koníčky spojit a v doprovodu zkušeného polárníka se vydají na Špicberské ostrovy. Z Prahy cestují přes 3 tisíce kilometrů a 28 stupňů zeměpisné šířky. Jejich dobrodružství začíná v Longerbyen, odtud se vydají na pochod hledat vhodné místo pro jejich plavání. V největší evropské arktické divočině na ně čekají ledovce, sněhové pláně a mrazivý vítr. V největší evropské arktické divočině na ně čekají ledovce, sněhové pláně a mrazivý vítr. Podaří se jim jen 1 300 kilometrů od severního pólu najít místo, kde by mohli cíl své expedice uskutečnit? Přijďte se přesvědčit!

Čeká nás projekce krátkého filmu Zimní plavci na Špicberkách a polární plavecká expedice následně představí i cíle výpravy, přípravy nebo ochranu před ledními medvědy. Nebude chybět debata na téma zimní plavání a zásady bezpečného otužování!

Místo konání Kulturní a společenské středisko "Střelnice" Jazz klub
Čas konání 18:00

kontakt (zodpovědná osoba): Mgr. Marcela Faltová
marcela.faltova@kassct.cz

Zpět na přehled
AKCE na Váš mail:


Další akce v okolí?

Dětem | Ostravsko | 30. 06. 25.08.2017
Víte, kde spí v létě čerti a na co rádi hrají?

Oblíbená letní soutěž pro děti „Víte, kde spí v létě čerti a na které nástroje rádi hrají“ je opět tady! A probíhá celé prázdniny!

Víte, kde spí v létě čerti a na co rádi hrají?
Dětem | Beskydy | 28. 07. 2017
VEČERNÍČEK NA HRADĚ

Zábavný podvečer pro rodiny s dětmi. Budeme soutěžit s postavičkami z televizních večerníčků. Můžete se těšit na večerní překvapení.

VEČERNÍČEK NA HRADĚ
VÍKEND! OpenAir | Jeseníky | 29. 07. 30.07.2017
ZA ČEST A KRÁLE Sovinec v temné době války třicetileté. ...

Kaskadérské grotesky a přestřelky při obléhání hradu.

ZA ČEST A KRÁLE Sovinec v temné době války třicetileté. DOBÝVÁNÍ HRADU S BITVOU!
VÍKEND! OpenAir | Beskydy | 29. 07. 2017
Šermířské Hukvaldy

Prožijte naživo legendární okamžiky hrdinů z románů, pohádek, divadel a filmů s množstvím hromadných akčních scén, kaskadérských výkonů a s možností se osobně zapojit do dění.

Šermířské Hukvaldy
VÍKEND! Dětem | Beskydy | 29. 07. 2017
VEČERNÍČEK NA HRADĚ

Zábavný podvečer pro rodiny s dětmi. Budeme soutěžit s postavičkami z televizních večerníčků. Můžete se těšit na večerní překvapení.

VEČERNÍČEK NA HRADĚ
OpenAir | Beskydy | 04. 08. 05.08.2017
Ladná Čeladná

Již potřetí se Čeladná stane dějištěm festivalu Ladná Čeladná. Kromě dvou hudebních scén areál nabídne dětskou zónu s celou řadou aktivit pro nejmenší návštěvníky.

Ladná Čeladná
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA