STUDY / NAHKA NAAMA – Work in Progress

Typ akce:
Termín:
19. 01. 2017
Místo konání:
Kulturní centrum Cooltour, Nová scéna
Cena:
neuvedeno
Oblast:
GPS:
49°50, 18°17
Podrobný popis:
NAHKA NAAMA One – man cirkus orchestra s temnou atmosférou a černým humorem.

,,Kdo není schopen mít podíl studu a spravedlnosti, má být usmrcen jako nákaza obce.‘‘ (PLATÓN)

Hartl a Hartlová definují emoci studu jako reakci na provinění či porušení normy nebo pravidla. Zimbardo a Hendersonová podávají výčet symptomů, kterými se stydlivé reakce projevují na fyziologické úrovni: zrychlený srdeční tep, sucho v ústech, pocení kůže. Stud má širší psychologickou bázi, v užším pojetí lze rozlišit stud sexuální, morální a sociální. Pro zážitek studu je podstatná konfrontace osobního nedostatku či neúspěchu se sociálním okolím; stud je spojen s vědomím veřejné ztráty kompetence, důvěry, ztrapněním se apod. Soukromý stud je vždy jen stud morální, stud za sebe sama.

Koncept, interpretace: Andrea Vykysalá, Karolína Křížková, Eva Stará

Hudba: JAK- Matěj Coufal & Julie Lupačová

Světelný design: L‘non kostýmy: Barbora Procházková

Scéna: Anežka Kalivodová

Supervize: Tomáš Měcháček

Za podpory: MŠMT, HAMU, Nadace Život umělce, ALT@ART, DW7 Délka: 60minut Premiéra: 3.7.2016 v La Fabrice, Praha, Nová síť

Představení je v r.2017 součástí projektu Nová síť.

NAHKA NAAMA 

One – man cirkus orchestra s temnou atmosférou a černým humorem. V hlavní roli uvidíte především speciální dovednosti finského performera Jouniho Kalerva Ruutha. Jouni se divákům představí coby žonglér a bouřlivý bubeník, který umí hrát a zároveň žonglovat se dvěma, třemi anebo čtyřmi paličkami zároveň.

Divákovi není vyprávěn příběh. Sleduje zdánlivý chaos jednotlivých scén, které jsou tvořeny silnými elementy plnými protikladů. Cirkusová čísla i jednotlivé scény nepřechází z jedné do druhé, ale plynule překračují své hranice a my můžeme pozorovat, jak se z cirkusu stává koncert, klauniáda a hlavně skvělý umělecký výkon.

Zpět na přehled
AKCE na Váš mail:


Další akce v okolí?

Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA