Poznejte fascinující historii městského obvodu Ostrava-Jih

Typ akce:
Termín:
15. 03. 2018
Místo konání:
Ostrava
Cena:
neuvedeno
Oblast:
GPS:
49.832, 18.290
Podrobný popis:
Čtvrtek 15. března v 16-17 hodin – Městský obvod Ostrava-Jih včera a dnes; DŮM KNIHY KNIHCENTRUM.cz. Ostrava-Jih je v současnosti nejlidnatějším ostravským obvodem s bohatou historií. Besedu, kde se můžete autorů Mariána Liptáka (studium panelových sídlišť), Tomáše Majliše (historika a průvodce Ostravou), Petra Přendíka (kronikáře Ostravy-Jihu), Antonína Szturce (pracovník infocentra) a Martina Zálesného (grafik) zeptat na vše související s touto lokalitou, zpestří bohatá projekce vybraných historických snímků a záběrů s odborným a někdy i vtipným komentářem. Pro zmapování jeho historie použili autoři atraktivní formu srovnávacích fotografií. Ke 130 snímkům míst a staveb dnešního obvodu vytvořili v knize Městský obvod Ostrava-Jih stejný počet současných pohledů, které byly pořízeny z autentického místa jako historické fotografie a vizuálně tak zachytili urbanistický vývoj této části města s odstupem desítek let. Nabídli tak čtenáři řadu překvapivých srovnání ducha místa a ojedinělou exkurzi do jeho historie. Kniha je o to působivější, že vizuálnímu vjemu nechali převážnou část jejího prostoru. Jednotlivé části se dělí na kapitoly mapující dějiny původních samostatných obcí, které dnes tvoří městský obvod. Využijte 20% slevu na vybraný titul uvedeného autora, platnou v den události. Sleva vám bude odečtena na pokladně při nákupu na prodejně v DOMĚ KNIHY Knihcentrum.cz. Nevztahuje se na nákup v e-shopu. Rezervujte si místo na webových stránkách www.knihcentrum-ostrava.cz/rezervace. Upozornění – 15 minut před začátkem akce rezervace propadají, dostavte se prosím včas! Informace o akcích v DOMĚ KNIHY naleznete také v mobilní aplikaci Moje Ostrava, kterou lze zdarma stáhnout pro Android i iOS. Akce v rámci projektu Dům knihy Živě!!! spolufinancuje statutární město Ostrava.

Zpět na přehled
AKCE na Váš mail:

Podobné akce

LEGENDY SE VRACÍ - 20 LET 20. 12. 2018  |  ŠTĚPÁNSKÁ ZÁBAVA s RNR bandem M. Woodmana 26. 12. 2018  |  Lukáš Pavlásek: Kdo nepláče není Čech 29. 01. 2019  |  ZAMILOVANÝ SUKNIČKÁŘ - divadlo Háta 24. 02. 2019  |  Diashow Jiřího Kolbaby: Sedm divů Islandu 06. 03. 2019  |  HORKÝŽE SLÍŽE - 1.koncert 20. 03. 2019  |  HORKÝŽE SLÍŽE - 2.koncert 21. 03. 2019
Další akce v okolí?

VÍKEND! Výstavy | Ostravsko | 17. 03. 20.12.2018
Stálá výstava modelů historických lodí

Výstava historických i současných modelů lodí. Tato výstava je součásti areálu Miniuni. Je zajímavá a poučná pro žáky základních škol, kteří si zde mohou doplnit informace z oblasti zeměpisu a dějepisu. Převážná část sbírky lodí, kterou u nás uvidíte, jsou umělecká díla autora pana Zdeňka Kandery. Autorem několika modelů je také pan Vlastibor Kapusta z Bohumína. Doufáme, že se Vám výstava bude líbit!

VÍKEND! Výstavy | Ostravsko | 17. 03. 20.12.2018
Výstava hradů a zámků

Výstava modelů evropských hradů a zámků z balzového dřeva. Autorem modelů je pan Jan Krupa z Nového Jičína. Věříme, že se Vám výstava bude líbit!

VÍKEND! Výstavy | Ostravsko | 17. 03. 20.12.2018
Po stopách železničáře

Nová stálá expozice. Nejen milovníci vlaků a železniční dopravy se mohou těšit na ukázky historického drážního zařízení, signalizačního zařízení, kancelář výpravčího, staré jízdní dokumenty – jízdenky, dobové uniformy a čepice a mnoho dalšího. Autorem je pan David Pšenčík.

Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA