Kreativ Kemp 2018

Typ akce:
Termín:
13. 08. 201817. 08. 2018
Místo konání:
PLATO Ostrava
Cena:
1700 Kč
Oblast:
GPS:
49.836, 18.280
Podrobný popis:
Čtvrtý ročník oblíbeného táboru pro děti (7–12 let)! Letos s podtitulem „Se zabydlíme“. Po delší cestě a velkém stěhování se konečně řádně zabydlíme. V budově bývalého hobbymarketu, kam přesídlilo PLATO, najdeme vše, co do galerie 21. století patří. A nejen to. Umělecké artefakty, ale i bistro, knihovnu či netradiční zahradu navržené význačnými tvůrci přímo na míru tomuto prostoru Pod vedením zahradní architektky vytvoříme zmenšeninu fantastické zahrady. Použijeme k tomu nejen vybrané rostliny z místního zahradnictví, ale i předměty zcela nečekané. Botanickou zahradu v Nových Dvorech při celodenním výletu zachytíme technikou frotáže a prostřednictvím nahraných zvuků. Můžeme zde cestovat prostorem i časem – navštívíme pět světadílů a seznámíme se s prastarým jinanem, pamětníkem dinosaurů. Na vybraných místech arboreta nainstalujeme drobné minipříběhy, které zaznamenáme objektivem fotoaparátu. V bistru vyhlásíme soutěž o nejoriginálnější ingredienci při pečení (ne)obyčejného chleba. Při chlebové ochutnávce si ukážeme, jak s tématem jídla pracují současní umělci. A budeme dále experimentovat – nízký reliéf na opečeném tousťáku, kresba moukou, koláž z fotokopií pečiva, obří pizza a vaječnou temperou podle starodávného receptu namalovaný velkoformátový obraz „hromada jídla“. Jak vznikaly nejstarší knihy na světě a jak budou vypadat knihy v budoucnosti? Představíme si knihy jako umělecké objekty a využijeme všech tradičních, ale hlavně netradičních prostředků a postupů k tvorbě vlastní autorské knihy. Bude příjemná na dotek? Může vonět a chutnat? Jaký příběh do ní ukryjeme? Do knihovny pozveme rodiče či starší sourozence na odpolední workshop, abychom je naučili jednoduchou knižní vazbu – svážeme recyklované papíry, pauzáky, stránky retro časopisů či vlastní drobné grafiky do originálního sešitku. Na kempu přivítáme dva zajímavé hosty ze světa umění, kemp uzavřeme páteční odpolední vernisáží pro rodinné příslušníky.

Zpět na přehled
AKCE na Váš mail:


Další akce v okolí?

VÍKEND! Výstavy | Ostravsko | 17. 03. 20.12.2018
Stálá výstava modelů historických lodí

Výstava historických i současných modelů lodí. Tato výstava je součásti areálu Miniuni. Je zajímavá a poučná pro žáky základních škol, kteří si zde mohou doplnit informace z oblasti zeměpisu a dějepisu. Převážná část sbírky lodí, kterou u nás uvidíte, jsou umělecká díla autora pana Zdeňka Kandery. Autorem několika modelů je také pan Vlastibor Kapusta z Bohumína. Doufáme, že se Vám výstava bude líbit!

VÍKEND! Výstavy | Ostravsko | 17. 03. 20.12.2018
Výstava hradů a zámků

Výstava modelů evropských hradů a zámků z balzového dřeva. Autorem modelů je pan Jan Krupa z Nového Jičína. Věříme, že se Vám výstava bude líbit!

VÍKEND! Výstavy | Ostravsko | 17. 03. 20.12.2018
Po stopách železničáře

Nová stálá expozice. Nejen milovníci vlaků a železniční dopravy se mohou těšit na ukázky historického drážního zařízení, signalizačního zařízení, kancelář výpravčího, staré jízdní dokumenty – jízdenky, dobové uniformy a čepice a mnoho dalšího. Autorem je pan David Pšenčík.

Ostatní | Ostravsko | 13. 12. 2018
Petra Dvořáková: Dědina; DŮM KNIHY KNIHCENTRUM.cz

Příběh současné vesnice bude vyprávět Petra Dvořáková Petra Dvořáková je spisovatelka a scenáristka. Do povědomí čtenářů vstoupila knihou rozhovorů Proměněné sny (2006), za kterou obdržela cenu Magnesia Litera. Kniha Julie mezi slovy (2013) byla zase oceněna Zlatou stuhou (beletrie pro mládež) a Cenou učitelů za přínos k rozvoji dětského čtenářství. Pozornost si získaly i její další tituly Já jsem hlad (2009), Sítě — příběhy

Koncerty | Ostravsko | 14. 12. 2018
TARJA TURUNEN - Concert for a Dark Christmas

TARJA TURUNEN - Concert for a Dark Christmas
Ostatní | Ostravsko | 14. 12. 2018
Vánoční řízená degustace vín Navínko; DŮM KNIHY ...

Přijďte si užít vánoční degustaci vín Navínko pro Vás připravilo degustaci vín v atmosféře blížících se Vánoc. Přijďte si s námi vychutnat vánoční kolekci suchých i sladších vín. Provedeme vás víny z dílny moravských, ale i zahraničních vinařství a navodíme tak tu pravou vánoční náladu. Na akci je nutná rezervace za poplatek 190 Kč/osoba. Navínko Zaměřujeme se na vyhledávání rodinných vinařství a jejich nejlepších vín. Vždy dbáme

Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA