Festival Jeden svět

Typ akce:
Termín:
31. 03. 201709. 04. 2017
Místo konání:
Ostrava
Cena:
neuvedeno
Oblast:
GPS:
N 49°, E 18°
Podrobný popis:
Festival dokumentárních filmů o lidských právech

Festival Jeden svět Ostrava podporuje 22 spřátelených klubů, kaváren, restaurací a dalších podniků různě po městě, tzv. friendly places. Lidé zde od poloviny března až do konce festivalu najdou aktuální informace o Jednom světě, podívají se na výstavy a ochutnají “jednosvětové” speciality. Festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět Ostrava proběhne od 31. března do 9. dubna.

„Propojili jsme 22 podniků, které souzní s myšlenkou lidských práv. Poskytují zázemí pro návštěvníky festivalu, kteří zde naleznou program s upoutávkami na promítané filmy a festivalové noviny. Ve vybraných spřátelených podnicích jsou ke shlédnutí výstavy s lidskoprávní tematikou nebo speciální jednosvětové dobroty a drinky k ochutnání. Příjemná atmosféra tak vyváží mnohá závažná témata promítaných filmů a následných diskuzí,“ uvedla organizátorka festivalu Kristýna Konczyna.

Z výstav budou k vidění například fotografie Nenávist ti nesluší projektu Hate Free (kavárna Maryčka) nebo cyklus Příběhy bezpráví – cesta ke svobodě (Dock, Sádrový ježek a Pjetka).

Kromě stálého menu budou k vyzkoušení na míru vytvořené jednosvětové dobroty například ve Sladkém království by Trisha, Cooltouru, Hogo Fogo, Co Kafe nebo Bistru Boule za ušima.

Festival Jeden svět nabídne ostravským divákům přes 50 dokumentárních filmů. Na více než polovinu z nich naváže debata s hosty festivalu – režiséry a protagonisty filmů, odborníky a osobnostmi.

Jeden svět je největší mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech. Ostravskou část pořádá Kulturní spolek Jeden svět Ostrava za přispění neziskové organizace Člověk v tísni, která organizuje hlavní pražskou část.  Další informace včetně letošního vizuálu ke stažení najdete na webu www.jedensvet.cz.

Kontakt: Petra Ondruchová Uvírová, jsostrava@gmail.com, telefon: (+420) 724 757 500

 

 

 

Zpět na přehled
AKCE na Váš mail:


Další akce v okolí?

Dětem | Ostravsko | 30. 06. 25.08.2017
Víte, kde spí v létě čerti a na co rádi hrají?

Oblíbená letní soutěž pro děti „Víte, kde spí v létě čerti a na které nástroje rádi hrají“ je opět tady! A probíhá celé prázdniny!

Víte, kde spí v létě čerti a na co rádi hrají?
Dětem | Beskydy | 28. 07. 2017
VEČERNÍČEK NA HRADĚ

Zábavný podvečer pro rodiny s dětmi. Budeme soutěžit s postavičkami z televizních večerníčků. Můžete se těšit na večerní překvapení.

VEČERNÍČEK NA HRADĚ
VÍKEND! OpenAir | Jeseníky | 29. 07. 30.07.2017
ZA ČEST A KRÁLE Sovinec v temné době války třicetileté. ...

Kaskadérské grotesky a přestřelky při obléhání hradu.

ZA ČEST A KRÁLE Sovinec v temné době války třicetileté. DOBÝVÁNÍ HRADU S BITVOU!
VÍKEND! OpenAir | Beskydy | 29. 07. 2017
Šermířské Hukvaldy

Prožijte naživo legendární okamžiky hrdinů z románů, pohádek, divadel a filmů s množstvím hromadných akčních scén, kaskadérských výkonů a s možností se osobně zapojit do dění.

Šermířské Hukvaldy
VÍKEND! Dětem | Beskydy | 29. 07. 2017
VEČERNÍČEK NA HRADĚ

Zábavný podvečer pro rodiny s dětmi. Budeme soutěžit s postavičkami z televizních večerníčků. Můžete se těšit na večerní překvapení.

VEČERNÍČEK NA HRADĚ
OpenAir | Beskydy | 04. 08. 05.08.2017
Ladná Čeladná

Již potřetí se Čeladná stane dějištěm festivalu Ladná Čeladná. Kromě dvou hudebních scén areál nabídne dětskou zónu s celou řadou aktivit pro nejmenší návštěvníky.

Ladná Čeladná
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA