Cirkulum

Typ akce:
Termín:
09. 06. 201711. 06. 2017
Místo konání:
Ostrava-Poruba
Cena:
neuvedeno
Oblast:
GPS:
N 49°, E 18°
Podrobný popis:
druhý ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a pouličního divadla CIRKULUM

Cirkulum letos nabídne představení pod šapitó a novou scénu pro děti

 

Druhý červnový víkend Ostrava opět ožije pouličním uměním a stane se na několik dní evropským centrem nového cirkusu. Od 9. do 11. června 2017 se v kulisách městské památkové zóny v Ostravě-Porubě uskuteční v pořadí již druhý ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a pouličního divadla CIRKULUM. Ten opět přinese bohatý program, plejádu účinkujících z celého světa a letos také několik výrazných novinek.

 

Tou hlavní je nová interiérová scéna, která vznikne ve velkém cirkusovém šapitó. „Pevně věříme, že možnost sledovat představení v originálním a velmi kontaktním cirkusovém prostředí divákům ještě umocní již tak výjimečné zážitky, které nabízí dramaturgie letošního ročníku,“ říká Václav Pokorný, umělecký ředitel festivalu Cirkulum. Velký cirkusový stan vyroste přímo na Hlavní třídě, a stane se tak dominantou celého festivalového dění.

Diváci však nepřijdou ani o původní scénu umístěnou v prostoru Nové auly Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. „Zde uvedeme například českou premiéru zbrusu nového česko-slovenského projektu Cirkus Jánošík s představením, které je originálním zpracováním klasického díla snoubícího nový cirkus, divadlo, folklór či vrcholnou akrobacii,“ uvádí Ondřej Hajko, hlavní koordinátor celého projektu. Podle jeho slov bude další významnou novinkou letošního ročníku také originální dětská scéna ČEZ Family park. „Jde o novou scénu zaměřenou na děti, mládež a celé rodiny, která zahrnuje také interaktivní školu nového cirkusu, relax zónu či výtvarné dílny pod šapitó. Koncept jsme spolu s Nadací ČEZ a školou nového cirkusu UmCirkum připravili tak, aby si na své přišly všechny generace, tedy od dětí až po prarodiče,“ doplňuje Ondřej Hajko.

Všechna interiérová představení festivalu Cirkulum opět proběhnou s podtitulem „česká premiéra“ a vstupenky na ně bude možné zakoupit výhradně na webových stránkách festivalu www.cirkulum.cz či v pokladně Informačního centra Poruba na Hlavní třídě. O dalším programu vás budeme průběžně informovat.

 

 

Bližší informace:

Václav Pokorný, umělecký ředitel festivalu CIRKULUM a předseda uskupení Cirkus trochu jinak, z.s.
E-mail: vaclav.pokorny@cirkusjinak.cz, tel.: 608 257 694

 

 

Zpět na přehled
AKCE na Váš mail:


Další akce v okolí?

Dětem | Ostravsko | 30. 06. 25.08.2017
Víte, kde spí v létě čerti a na co rádi hrají?

Oblíbená letní soutěž pro děti „Víte, kde spí v létě čerti a na které nástroje rádi hrají“ je opět tady! A probíhá celé prázdniny!

Víte, kde spí v létě čerti a na co rádi hrají?
Dětem | Beskydy | 28. 07. 2017
VEČERNÍČEK NA HRADĚ

Zábavný podvečer pro rodiny s dětmi. Budeme soutěžit s postavičkami z televizních večerníčků. Můžete se těšit na večerní překvapení.

VEČERNÍČEK NA HRADĚ
VÍKEND! OpenAir | Jeseníky | 29. 07. 30.07.2017
ZA ČEST A KRÁLE Sovinec v temné době války třicetileté. ...

Kaskadérské grotesky a přestřelky při obléhání hradu.

ZA ČEST A KRÁLE Sovinec v temné době války třicetileté. DOBÝVÁNÍ HRADU S BITVOU!
VÍKEND! OpenAir | Beskydy | 29. 07. 2017
Šermířské Hukvaldy

Prožijte naživo legendární okamžiky hrdinů z románů, pohádek, divadel a filmů s množstvím hromadných akčních scén, kaskadérských výkonů a s možností se osobně zapojit do dění.

Šermířské Hukvaldy
VÍKEND! Dětem | Beskydy | 29. 07. 2017
VEČERNÍČEK NA HRADĚ

Zábavný podvečer pro rodiny s dětmi. Budeme soutěžit s postavičkami z televizních večerníčků. Můžete se těšit na večerní překvapení.

VEČERNÍČEK NA HRADĚ
OpenAir | Beskydy | 04. 08. 05.08.2017
Ladná Čeladná

Již potřetí se Čeladná stane dějištěm festivalu Ladná Čeladná. Kromě dvou hudebních scén areál nabídne dětskou zónu s celou řadou aktivit pro nejmenší návštěvníky.

Ladná Čeladná
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA