Cirkulum

Typ akce:
Termín:
09. 06. 201711. 06. 2017
Místo konání:
Ostrava-Poruba
Cena:
neuvedeno
Oblast:
GPS:
N 49°, E 18°
Podrobný popis:
druhý ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a pouličního divadla CIRKULUM

Cirkulum letos nabídne představení pod šapitó a novou scénu pro děti

 

Druhý červnový víkend Ostrava opět ožije pouličním uměním a stane se na několik dní evropským centrem nového cirkusu. Od 9. do 11. června 2017 se v kulisách městské památkové zóny v Ostravě-Porubě uskuteční v pořadí již druhý ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a pouličního divadla CIRKULUM. Ten opět přinese bohatý program, plejádu účinkujících z celého světa a letos také několik výrazných novinek.

 

Tou hlavní je nová interiérová scéna, která vznikne ve velkém cirkusovém šapitó. „Pevně věříme, že možnost sledovat představení v originálním a velmi kontaktním cirkusovém prostředí divákům ještě umocní již tak výjimečné zážitky, které nabízí dramaturgie letošního ročníku,“ říká Václav Pokorný, umělecký ředitel festivalu Cirkulum. Velký cirkusový stan vyroste přímo na Hlavní třídě, a stane se tak dominantou celého festivalového dění.

Diváci však nepřijdou ani o původní scénu umístěnou v prostoru Nové auly Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. „Zde uvedeme například českou premiéru zbrusu nového česko-slovenského projektu Cirkus Jánošík s představením, které je originálním zpracováním klasického díla snoubícího nový cirkus, divadlo, folklór či vrcholnou akrobacii,“ uvádí Ondřej Hajko, hlavní koordinátor celého projektu. Podle jeho slov bude další významnou novinkou letošního ročníku také originální dětská scéna ČEZ Family park. „Jde o novou scénu zaměřenou na děti, mládež a celé rodiny, která zahrnuje také interaktivní školu nového cirkusu, relax zónu či výtvarné dílny pod šapitó. Koncept jsme spolu s Nadací ČEZ a školou nového cirkusu UmCirkum připravili tak, aby si na své přišly všechny generace, tedy od dětí až po prarodiče,“ doplňuje Ondřej Hajko.

Všechna interiérová představení festivalu Cirkulum opět proběhnou s podtitulem „česká premiéra“ a vstupenky na ně bude možné zakoupit výhradně na webových stránkách festivalu www.cirkulum.cz či v pokladně Informačního centra Poruba na Hlavní třídě. O dalším programu vás budeme průběžně informovat.

 

 

Bližší informace:

Václav Pokorný, umělecký ředitel festivalu CIRKULUM a předseda uskupení Cirkus trochu jinak, z.s.
E-mail: vaclav.pokorny@cirkusjinak.cz, tel.: 608 257 694

 

 

Zpět na přehled
AKCE na Váš mail:


Další akce v okolí?

Výstavy | Beskydy | 04. 09. 03.10.2017
Galerie Lauby Jan Krtička a Vladimír Havlík: Pevnost Evropa

výstava

Galerie Lauby Jan Krtička a Vladimír Havlík: Pevnost Evropa
Výstavy | Ostravsko | 04. 09. 29.09.2017
Století plné zvratů aneb Ostrava ve 20. století

Výstava

Století plné zvratů aneb Ostrava ve 20. století
VÍKEND! Divadla | Ostravsko | 01. 10. 06.10.2017
12. SPECTACULO INTERESSE 2017

Divadlo loutek Ostrava pořádá od roku 1995 v každém lichém roce mezinárodní loutkářský festival Spectaculo Interesse, který patří v oblasti loutkového divadla k nejvýznamnějším akcím ve Střední Evropě. Je to výběrová soutěžní přehlídka nejvýraznějších loutkářských inscenací z celého světa. Vybírá je čtyřčlenná dramaturgická rada ve spolupráci s domácími i zahraničními poradci.

12. SPECTACULO INTERESSE 2017
Pořadatelé přidejte akci do kalendáře akcí ZDARMA